Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Voi de unde va procurati materialele de citit?

In jos 
+13
Iama
Bang|Bang
Fly
dorin.lazar
mello
Elle G.
irinutza26
ionuca
ameer
Spadez
Jen
Alin
itch
17 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
itch
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 24/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 0:55

Eu am cumparat multa vreme de la anticariatul din pasajul de la Universitate. Ma apucasem sa cumpar si cartile de la Cotidianul, dar cum multe nu ma atrag, acum ma rezum sa cumpar numai ce-mi place.
Mai cumpar carti din librarie. Insa cum preturile la noi sunt destul de prohibitive nu prea pot sa-mi cumpar ce-mi place / cand imi place Sad
Multe carti citite au fost imprumutate de la prieteni si cunostinte. Dar am un sentiment foarte aiurea cand citesc o carte buna si nu o am si eu in biblioteca. Pur si simplu nu-mi vine sa o mai dau inapoi.

Voi de unde cumparati carti ? Internet, librarie, anticariate, depozite de carti, etc ?
Ceva ponturi pentru carti bune si ieftine ?
Sus In jos
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor
Alin


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 8:16

O modalitate mai ieftina de a cumpara carti ar fi pe site-urile editurilor (polirom, humanitas, etc). In general iesi mai ieftin, si gasesti si oferte speciale.

Eu evit, pe cat posibil, sa intru in librarii cand nu am bani, pentru ca de obicei nu pot sa ma abtin sa nu cumpar ceva Razz

Imprumuturi de carti mai fac cu prietenii din Bucuresti (si cu cineva de peste mări și țări....hm...poate doar de peste mări) saylor
Sus In jos
http://frostblade.wordpress.com/
Jen
Mușteriu
Mușteriu
Jen


Numarul mesajelor : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 9:10

Din cand in cand fac cate-o razie prin biblioteca vreunui prieten (Ionuca stie Razz) sau imprumut chestii noi de la Schimb de carti. Plus concursuri ocazionale, plus ca mai am prieteni prin edituri care imi mai fac rost de carti gratis, plus amazon sau Carturesti pentru chestii in engleza... plus teancul de carti necitite din biblioteca.
Sus In jos
http://books.mostly-harmless.ro
Spadez
De-al casei
De-al casei
Spadez


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 9:59

In majoritatea cazurilor, le cumpar de pe site-urile editurilor ( cand e vorba de carti in romana ) . Cand vreau carti in engleza ma duc la Anthony Frost si gasesc tot ce vreau acolo :-) Daca nu gasesc nu-i bai, fac comanda prin ei si in 2 saptamani vine Very Happy Mai imi place Carturesti ( mai ales ca acum au o sectiune de engleza mai acatarii ) si Libraria Noi. reading
Sus In jos
http://spadez.jubjub.ro
ameer
De-al casei
De-al casei
ameer


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 38
Localizare : imaginary homeland
Data de inscriere : 08/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 10:40

I have a thing for bokoshops. Prefer sa cumpar o carte, decat sa o imprumut, dar ocazional mai vizitez si bibliotecile prietenilor. Anthony Frost a devenit rapid my favorite bookstore, dar nu's o clienta atat de fidela pe cat as vrea Wink Altfel, am mai cumparat si de pe amazon de vreo doua ori...si cam atat. Sunt mai "old school", imi place sa tin cartea in mana si sa o rasfoiesc inainte sa o cumpar reading
Sus In jos
http://meerchant.wordpress.com
ionuca
Mușteriu
Mușteriu
ionuca


Numarul mesajelor : 36
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 11:32

Imi cumpar mereu enorm de multe carti de la targurile de carte. Iar daca vreau musai, musai o carte, ma duc la Carturesti. Snobism sau nu, imi place locul la nebunie si prefer sa dau 1-2 lei in plus fata de alte librarii, dar macar asa I have the atmosphere to the with the book Very Happy

In rest mai imprumut carti la/de la prieteni, dar nu ma impac deloc cu anticariatele.
Sus In jos
http://rainbowchild.mostly-harmless.ro
Jen
Mușteriu
Mușteriu
Jen


Numarul mesajelor : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 13:56

Unul dintre visele mele e sa ajung intr-un anticariat mare de tot din State sau la un yard sale si sa imi iau cate carti pot cara la preturi de nimic... Ahh, paradisul.

Anticariatele din pasaj erau prietenul meu cel mai bun acum vreo 8-10 ani, pana au inceput sa aduca volume aproape noi cu pret aproape la fel de mare ca in librarii... Jumate din raftul meu cu Nautilus provine de la anticariat, din vremea cand erau 20-50.000 bucata.
Sus In jos
http://books.mostly-harmless.ro
itch
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 24/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 16:35

Jen a scris:
Jumate din raftul meu cu Nautilus provine de la anticariat, din vremea cand erau 20-50.000 bucata.

La mine mai mult de jumatate. Tin minte ca prin primii ani de facultate faceam foamea o saptamana sa raman la sfarsit cu bani de carti. Si cand ajungeam acasa ghiozdanul plin de ele ma lua maica-mea la zor "ca iar mananci pufuleti sa-ti cumperi carti". reading

Acum ce alte anticariate din Bucuresti mai recomandati? Preferabil cu cat mai mult F&SF
Sus In jos
irinutza26
De-al casei
De-al casei
irinutza26


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 114
Localizare : Middle of Nowhere
Data de inscriere : 18/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 19:24

Majoritatea cărților le găsesc pe net. Pentru pe aici s-au desființat librăriile și s-au înființat bănci în locul lor. Așa că vizitez de obicei site-urile editurilor. Polirom are ofertă specială în fiecare săptămână, plus reducerile celor din Clubul Cărții. Mai mult, au și campania cu oferta euro - carti la 4 lei - din 15 septembrie, o sa fie 6 lei. Pe nemira gasesti promotii mai tot timpul, plus ca au si ei carti la 4 lei si acuma au campania ''Scrie ca să primești o carte'' which is cool in my opinion. O alta sursă ar fi librăria Noesis, unde dacă scrii o recenzie la o carte primești puncte în valoare de 2.5 lei cu care poți cumpăra mai apoi cărți.

Îmi mai cumpăr cărțile de la Cotidianul și când găsesc o librărie îmi iau ceva neapărat Very Happy. Târguri de carte - hmmm, nu prea sunt - A fost unul în iunie, o palidă încercare, erau doar cărți de la editua Rao, Paralela 45 și încă una, nu mai țin minte care.

Bibliotecile prietenilor e ca și inexistente, deci nu se pune. Anticariatul de pe aici are câteodată sclipiri, dar în general nu sunt cărți foarte atractive pe acolo. Plus că sunt mai multe volume în altă limbă, pe care nu o stăpânesc Razz . Biblioteca județeană e totuși un punct de reper. Schimb de cărți e foarte bun și am citit cărți foarte interesante, pe care probabil altfel nu le-aș fi descoperit.

Mi-aș dori să văd un proiect de bibliotecă prin poștă. Un site unde fiecare pune la bătaie cărțile pe care dorește să le împrumute. Lumea se uită, găsește o carte și o comandă. Aceasta îi vine prin poștă și după ce o citește o dă mai departe la următorul. Am văzut așa ceva, însă nu mi s-a părut foarte funcțională treaba.
Sus In jos
http://irinuta26.blogspot.com
Jen
Mușteriu
Mușteriu
Jen


Numarul mesajelor : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 1:52

Nu stiu daca ai dat peste acelasi proiect pe care il stiu si eu... Sincer n-am rabdare sa scriu acum, dar a existat un proiect, numai ca e cam in coma de un an-doi din cauza ca cei care se ocupau (inclusiv eu) nu mai au timp/chef. Si mai e Biblioteca fara fir, dar n-am testat personal.
Sus In jos
http://books.mostly-harmless.ro
irinutza26
De-al casei
De-al casei
irinutza26


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 114
Localizare : Middle of Nowhere
Data de inscriere : 18/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 10:01

inteleg, de biblioteca fara fir stiam, insa nu au centru in orasul pe langa care stau eu. Multumesc de link, oricum! Smile
Sus In jos
http://irinuta26.blogspot.com
Elle G.
Mușteriu
Mușteriu
Elle G.


Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 10:24

procur de la librarii, de obicei. prefer carturesti pentru atmosfera, dar cind caut o carte anume, iau librariile la rind pina o gasesc.
in kolosvar mai greu cu tirgurile de carte, astept totusi kilipirimul de toamna, anul trecut a fost destul de bine organizat si-am facut ceva achizitii frumoase. a fost singurul loc unde am mai gasit tihna lui bartis, in rest ridicau toti din umeri cind intrebam de ea No
mai cumpar de la un anticariat stradal si de la unul bine infipt underground. mai rar comand direct de pe siturile editurilor. iar de imprumutat, de obicei eu sint cea care da.
Sus In jos
http://elleg.wordpress.com/
mello
Mușteriu
Mușteriu
mello


Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Data de inscriere : 25/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 11:19

vad ca voi sunteti in general cu anticariatul si Elle G. zicea ca merge la carturesti...well, as mere si eu acolo daca as sta in bucuresti.
eu prefer biblioteca...de regula le imprumut si nu le mai restitui, le mai si fur de-acolo...de, ce nu face omul pt o carte!?




Vai, ce urat din partea ta ! bleah


Ultima editare efectuata de catre Wraith in Mier 27 Aug 2008 - 11:56, editata de 1 ori (Motiv : Not nais)
Sus In jos
Elle G.
Mușteriu
Mușteriu
Elle G.


Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 26/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 11:26

carturesti e o mica fitza, daca vrei. nici clujul n-a avut carturesti pina anul trecut. din cite stiu numai bucurestiul, iasiul, timisoara si clujul se 'bucura' de acest privilegiu.
si eu am locuit ani buni intr-un oras mic, unde singurele posibilitati erau vreo doua librarii si biblioteca judeteana. si da, anticariatul Very Happy
Sus In jos
http://elleg.wordpress.com/
dorin.lazar
El Inquisidor
El Inquisidor
dorin.lazar


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 44
Localizare : Brașov
Data de inscriere : 04/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 14:10

În ultima vreme lecturile mele sunt aproape exclusiv provenite din internet, și mare parte sunt cărți tehnice. Deh, munca și facultatea.
Cînd cumpăr cărți fie le găsesc la super-oferte prin aeroporturi, fie le cumpăr de la Șt. O. Iosif din Brașov. Dar am mai auzit de Okian și de Oxford books prin Brașov, tot pe Mureșenilor. E de explorat (pentru cineva care nu e toată ziua la muncă.
Sus In jos
http://dorinlazar.wordpress.com/
Spadez
De-al casei
De-al casei
Spadez


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 14:48

Okian e ok decat daca ai o lista mai maricica de carti de procurat. Nu stiu daca se merita pentru doar o copie ponder
Sus In jos
http://spadez.jubjub.ro
dorin.lazar
El Inquisidor
El Inquisidor
dorin.lazar


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 44
Localizare : Brașov
Data de inscriere : 04/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 15:03

Nu zic nu, eu sunt în stadiul de "Uh, știu unde e Okian". Smile
Sus In jos
http://dorinlazar.wordpress.com/
Fly
Mușteriu
Mușteriu
Fly


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 25/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 18:11

Mello, ce urit : )
Tot ce citesc vine de la biblioteca judeteana [i se aloca fonduri in orasul asta deci au multe din noile aparitii + 'vechiturile' care-mi plac] asa ca mi-e drag de biblioteci. Siiii nu, bibliotecarele nu-s nesuferite! :b

Uneori mai comand de pe net desi nu mi se pare ca ies mai bine, da nah : D iar alteori, de la singura librarie care mi se pare completa din oras, cea din centru.
Sus In jos
ionuca
Mușteriu
Mușteriu
ionuca


Numarul mesajelor : 36
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 18:46

Care oras, daca nu e cu suparare? Smile
Sus In jos
http://rainbowchild.mostly-harmless.ro
Fly
Mușteriu
Mușteriu
Fly


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 25/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 20:33

Oradea, cita tura-vura cu 'oras' asta.. Rolling Eyes [asta e pentru minee]
Sus In jos
Bang|Bang
Mușteriu
Mușteriu
Bang|Bang


Numarul mesajelor : 14
Varsta : 32
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 25/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeJoi 28 Aug 2008 - 15:06

Numai din biblioteca judeteana.
Din pacate nu am cunostinte care citesc si nu am de unde sa ma imprumut.
Cred ca de doua sau de 3 ori mi-am cumparat carti,si asta cand am fost mica.
Sus In jos
Iama
Mușteriu
Mușteriu
Iama


Numarul mesajelor : 20
Varsta : 46
Localizare : Calarasi, Ro.
Data de inscriere : 28/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Eu am furat o carte!   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeVin 29 Aug 2008 - 13:50

Mda, mea culpa... lol, s-a meritat!

Cand eram prin scoala generala, am dat la schimb cateva undite cu varf din bambus si plute misto unui vecin care ii furase fratelui mai mare o revista Modelism in care era prezentat avionul de vanatoare Spitfire. Din revista aia am aflat de Batalia Angliei si de cartea cu acelasi nume. Doamne ce mi-am mai dorit cartea aia!!! Ani si ani de zile am tot intrebat printre cunoscuti daca o aveau prin biblioteci. N-am gasit-o nici la Biblioteca si nici prin librarii nu a aparut in vreo editie noua. Ani si ani de zile de cautare...
Pe la vreo 20-21 de ani am fost intr-o excursie. Faceam atunci o postliceala de informatica si am fost cu clasa pe la munte. La intoarcere, in Bucuresti, la o taraba am gasit-o! Am ramas statuie si clampaneam din buze ca un peste scos din apa... Colega mea de banca m-a luat repede la intrebari sa afle ce am patit si s-a apucat sa scormoneasca prin geanta ei dupa calmante si o sticla de apa. Aveam un obraz foarte umflat, cu o masea inflamata... In urma cu vreo doua ore fusesem pe undeva de mancasem si atunci avusesem o criza, cand mi-a intrat o bucatica de ceapa in gaura din masea. Saraca Lili s-a grabit sa imi scoata un alt calmant si cand a tras de fermoar mi-a servit un cot exact in obrazul umflat. Mi-au iesit ochii ca la melci! Revenind la carte... era final de excursie si mai aveam doar bani de bilete de tren. Nici ceilalti nu stateau mai bine. Ultimii bani se dusesera pe hamburgheri. I-am propus vanzatorului sa mi-o trimita prin posta, ca i-o platesc de cateva ori mai mult fata de pretul la care o vindea dar nu a vrut. Am scos un inel de argint de pe deget si i-am zis ca i-l dau pentru carte. Nu a vrut nici asa, ca nu era el "patronul"... Imi venea sa plang. La diriginta nu ma puteam imprumuta, pentru ca impartisem camera cu colega mea de banca, care ei ii era verisoara si mie prietena. Deja eram cam asa tongue fata de diriginta care imi pusese in vedere inainte de a pleca la munte ca nu ma va lasa nici macar sa o pup pe Liliana... Ghinion! S-a dus dracu' ocazia de a avea "Batalia Angliei"!
Acum vreo doi ani lucram in Bucuresti si intamplarea a fost sa gasesc acasa la cineva cartea mea mult dorita. Al dracului proprietar, avea camere video pe peste tot! Una din garzile lui, intr-o zi s-a apucat sa mute o parte din carti intr-un alt corp de cladire si m-am oferit sa il ajut, dar n-a vrut. Dupa vreo cateva zile am avut acces acolo, unde ala "aranjase" cartile intr-o foarte mare gramada. Aveam la dispozitie doar vreo cateva minute, insa am avut noroc! Am gasit-o! Multumesc foarte frumos, domnule Senator. Oricum, dumneavoastra nu va mai ardea de citit "Batalia Angliei"! Very Happy

Mda. O am si e a mea!
Sus In jos
http://iamandi.clubsf.ro
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 16:47

Comand lunar cate ceva de la Polirom si cotrobai destul de des prin rafturile cu reduceri din librarii si anticariate. Doua anticariate ok sunt cel de pe Magheru, in gangul de langa libraria Noi, unde au uneori carti in engleza la preturi foarte modice (de curand am gasit Alias Grace de Margaret Atwood la 12 lei) si cel de pe strada paralela cu Club A (str. Selari daca nu ma insel), in locul celui din pasaj. Carturestiul mi se pare cam scump, dar intru des sa pierd vremea pe acolo si am mai prins si carti la oferta. La Kretzulescu cartile expuse de-a lungul vitrinei sunt majoritatea out of stock pe site-urile editurilor si ei le vand la preturi reduse considerabil. Iar libraria Noi mi se pare de departe cam ce-a mai scumpa (pe langa amatorii de la Diverta).
Antony Frost e ispititor si am preferat sa stau cat mai departe de el atunci cand aveam buzunarele pline. Oricum vazand cum se inmultesc titlurile la ei pe rafturi devin din ce in ce mai deprimata dupa fiecare vizita. Am facut un pact sa nu mai cumpar carti in engleza noi, la pret intreg pentru ca m-ar ruina. Anul trecut am descoperit la Budapesta un anticariat de carti in engleza unde cam orice carte costa cam cat un meniu la McDonald's si m-am desfatat. Am revenit si anul asta, acum doua saptamani si mi-am cumparat 8 carti pe care am dat in total aproximativ un milion. Deci prefer sa economisesc bani de tren/avion pana in tara maghiarilor decat sa iau doua carti de la Antony Frost. Razz
Sus In jos
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor
Alin


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 18:41

um...mai exact unde pe la Budapesta?
Sus In jos
http://frostblade.wordpress.com/
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 19:01

De la gara Kelety doua statii cu metroul rosu pana la Astoria, strada Semmelweis. Vezi si aici.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Voi de unde va procurati materialele de citit? Empty
MesajSubiect: Re: Voi de unde va procurati materialele de citit?   Voi de unde va procurati materialele de citit? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Voi de unde va procurati materialele de citit?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Locul unde cititi / locul ideal de citit
» Locul unde nu se intampla niciodata nimic
» Carti cu vampiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Tejgheaua Barului :: Taverna cu discutii-
Mergi direct la: