Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Carti cu vampiri

In jos 
+22
Io
anndreea
Irina
mona
A I L I M E
frozenlalala
Ama
ladria
Pui I. Ionel
Alin
VampiresAreAlive
cristi_mirea
andra
sunbeam
DisPater
chucky
DetectordeMetale
Ella Dee
wednesday
kewi
Jen
Theo
26 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Theo
El Inquisidor
El Inquisidor
Theo


Numarul mesajelor : 132
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeLun 25 Aug 2008 - 17:11

Ma gandesc ca are lumea ce sa discute la capitolul asta: de la clasicul Dracula pana la Anne Rice sau poate, poate, cineva a auzit de universul Vampire:The Masquerade (nu ma refer strict la jocuri, cat la conceptul in sine, la vampirul gandit in stilul V:TM).

E foarte misto de urmarit cum a evoluat scriitura in ceea ce priveste vampirii (if you're into that sort of thing). Uite un poem de Byron in care este mentionat vampirismul. Altii ca: Samuel Taylor Coleridge, Edgar Alan Poe, Sheridan Le Fanu (cu Carmilla) au abordat si ei subiectul. Dracula este, desigur, in varful listei.

Eu personal am citit toata seria Anne Rice cu vampiri, si mi-a placut, am citit Dracula (si e mult superior, in multe privinte) si cu siguranta nu o sa citesc seria Anita Blake a lui Laurell K Hamilton. Anybody into vampire literature around here?
Sus In jos
http://robertcoller.wordpress.com
Jen
Mușteriu
Mușteriu
Jen


Numarul mesajelor : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 8:46

Anne Rice scrie misto, dar nu cred c-as putea sa le mai recitesc acum. Eu am citit Anita Blake (obligatie de serviciu..), primele 3 volume. Boring. Foarte.
Sus In jos
http://books.mostly-harmless.ro
Theo
El Inquisidor
El Inquisidor
Theo


Numarul mesajelor : 132
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMar 26 Aug 2008 - 8:48

Dintre toate chestiile pe care le-as fi auzit despre Anita Blake, nu ma asteptam sa fie boring. Why? Adica are o necromanta care vaneaza vampiri. Inteleg sa fie scrisa prost. Dar boring?
Sus In jos
http://robertcoller.wordpress.com
Jen
Mușteriu
Mușteriu
Jen


Numarul mesajelor : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 05/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 1:45

Pai... tot toaca la tot felul de vietati mai mult sau mai putin vii si cam atat... Adica e ceva actiune, normal, dar nimic palpitant. Si pentru ca e scrisa cam naspa (a la cursuri de creative writing), pe mine m-a durut in cot de toate personajele, deci nu m-a prins povestea.
Sus In jos
http://books.mostly-harmless.ro
kewi
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 26/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMier 27 Aug 2008 - 9:52

am descoperit recent seria twilight (amurg); sunt scrise bine (primul volum este chiar scris FOARTE bine), iar personajele sunt construite extraordinar.
nu am citit inca anne rice, dar o sa ma apuc de interviu cu un vampir asap Wink

ati citit, deci, twilight?Very Happy
Sus In jos
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeVin 12 Sept 2008 - 22:13

Nu pot sa ma gandesc la carte scrisa mai prost ca Twilight, recunosc ca am citit doar fragmente, dar m-am convins cum sta treaba. Autoarea e o mormoana la vreo 30 de ani care scrie prost despre fanteziile ei erotice cu vampiri virgini si atat de perfecti incat they sparkle. Hai sa fim seriosi. Plus ca fanii seriei sunt in marea majoritate de un penibil grotesc.
Sus In jos
kewi
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 26/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeSam 13 Sept 2008 - 21:49

ce sa-i faci...exista si fani de genul ala Smile)
desi eu ma incadrez in sectorul de oameni care nu sunt obsedati de twilight, nu vad vampiri la fiecare pas si nu urlu cand aud ceva de twilight Smile)
iar eu trebuie sa recunosc alt lucru: am citit prima carte twilight in romana, nu in engleza. probabil ca in engleza era cartea mai prost scrisa :-?? traducerea schimba un pic lucururile...:-??


oricum....
exista muuulte carti mai bine scrise decat twilight...asta e adevarat Smile
Sus In jos
Ella Dee
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 32
Localizare : AmityVille
Data de inscriere : 22/11/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeSam 22 Noi 2008 - 19:25

Ador cartile cu vampiri, mai ales cele scrie de Anne Rice. Am citit aproape toata seria - mai am Blackwood Farm si Blood Canticle, dar sunt pe computer si urasc sa citesc e-books - si cateva din seria "Noile Cronici ale vampirilor". Imi pare rau insa ca Anne Rice a trecut la cealalta extrema, si anume a inceput sa scrie carti religioase. Hm..

Am citit si Stephen King, dar "vampirii lui" mi s-au parut prea..hm traditionali.. tongue

Si am primit de craciun, anul trecut, prima carte din seria cu vampiri a scriitoarei Charlaine Harris si m-a enervat fiindca e de fapt o parodie cu vampiri...O fi avand ea parti amuzante dar nu am de gand sa citesc urmatoarele carti din serie. Poate doar daca vreau sa ma minunez de "inventiile" ei :]]

Am auzit si eu de "Twilight" si toti cei care au citit cartea mi-o recomanda, desi mie mi se pare putin nerealista. At least, eu cred ca o carte cu vampiri ar trebui sa fie un pic dura..adica sa ramai cu ceva de acolo, nu o poveste de dragoste..hmm, stiu ca suna ciudat...

Oricum cred ca o sa citesc si apoi o sa-mi pot da cu parerea...:]
Sus In jos
DetectordeMetale
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 24/11/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeLun 24 Noi 2008 - 19:52

anne rice( jumate seria) si dracula si aici..la anne rice imi placea vampirul armand, da m-am plictisit si nu tare aveam chef de citit online..de la dracula ma asteptam la altceva la momentul citirii
am twilight pe o lista de propuneri pt citit in viitor..i'll see
dar, in mare prefer literatura realista
Sus In jos
chucky
Nou-Venit
chucky


Numarul mesajelor : 2
Varsta : 33
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/12/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeJoi 18 Dec 2008 - 0:59

de ce nu va place twilight e peste puterea mea de intelegere,dar na gusturile nu se discuta,dar nici nu trebuie jigniti cei care cred ca e o carte interesanta sau ceva de genul,mie una imi place cum scrie Stephenie Meyer ,si recunosc ca am citit toate cele 4 carti si am vazut si filmul,filmul a fost destul de bunut dar se putea si mai bine...in rest ce carti mai sunt bune cu vampiri,hmm bineinteles cele de la Anne Rice ...dar asa nu imi vine acum in minte,am inceput sa citesc cele de la Charlaine Harris "morti pana la apus" ..si cam atat la capitolul vampiri..
Sus In jos
DisPater
Mușteriu
Mușteriu
DisPater


Numarul mesajelor : 30
Localizare : Yoknapatawpha
Data de inscriere : 26/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeJoi 18 Dec 2008 - 8:30

Ella Dee a scris:
Am auzit si eu de "Twilight" si toti cei care au citit cartea mi-o recomanda, desi mie mi se pare putin nerealista. At least, eu cred ca o carte cu vampiri ar trebui sa fie un pic dura..adica sa ramai cu ceva de acolo, nu o poveste de dragoste..hmm, stiu ca suna ciudat...

nerealista? cred si eu. vampirii sint reali, sint printre noi. existenta vampirilor e cel mai real lucru din lumea asta dupa taxele si impozitele puse de tariceanu.
Sus In jos
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeJoi 18 Dec 2008 - 13:23

chucky a scris:
de ce nu va place twilight e peste puterea mea de intelegere,dar na gusturile nu se discuta,dar nici nu trebuie jigniti cei care cred ca e o carte interesanta sau ceva de genul,mie una imi place cum scrie Stephenie Meyer ,si recunosc ca am citit toate cele 4 carti si am vazut si filmul,filmul a fost destul de bunut dar se putea si mai bine...in rest ce carti mai sunt bune cu vampiri,hmm bineinteles cele de la Anne Rice ...dar asa nu imi vine acum in minte,am inceput sa citesc cele de la Charlaine Harris "morti pana la apus" ..si cam atat la capitolul vampiri..
Daca binevoiesti sa citesti postul acesta o sa intelegi ce nu apreciaza lumea la Twilight. Tipa care l-a scris a citit cartea si o critica intr-un mod foarte amuzant, dar are o parere echilibrata si intelege bine intregul fenomen. Intre timp am citit si eu primul volum si bucati mari din al 4-lea si imi mentin parerea pe care o aveam si inainte sa le citesc.
Sus In jos
sunbeam
Mușteriu
Mușteriu
sunbeam


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 32
Localizare : Good old Iasi
Data de inscriere : 24/09/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeJoi 18 Dec 2008 - 15:57

Nu ma prea pasioneaza cartile cu vampiri...poate pentru ca mi-a taiat tot cheful Anne Rice cu lungile descrieri a perdelei aurii din odaia lui Armand. In general nu-mi plac povestile cu...fiinte supranaturale..monstrii..etc. Spiritele, fantomele sunt ok...foarte..naturale Very Happy
Sus In jos
andra
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 30
Data de inscriere : 24/12/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: andra   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMier 24 Dec 2008 - 19:30

[b]oky!!eu am citit aprope toata seria "Cronicile Vampirilor" scrise de Anne Rice am citit si primele 3 carti din seria Anita Blake de Laurell K Hamilton si am citit si 2 vol din Twilight.Mie mi-au placut toate dar fiecare a avut partea ei mai faina.De la Anne Rice nu mi-a placut faptulca chiar atunci cand iti este mai drag lestat sau armand scrie ceva fff aiurea despre ei si iti schimbi parerea asa urgent.lucrul pe care il au in comun toate cartile acestea e ca vampirii sunt creaturi extraordinar de frumoase.Ast sa imi recomandati si mie niste carti tot asa despre vampiri sau stiue eu ceva mai supranatural Razz Very Happy
Sus In jos
DisPater
Mușteriu
Mușteriu
DisPater


Numarul mesajelor : 30
Localizare : Yoknapatawpha
Data de inscriere : 26/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeDum 28 Dec 2008 - 21:46

andra a scris:
[b]oky!!eu am citit aprope toata seria "Cronicile Vampirilor" scrise de Anne Rice am citit si primele 3 carti din seria Anita Blake de Laurell K Hamilton si am citit si 2 vol din Twilight.Mie mi-au placut toate dar fiecare a avut partea ei mai faina.De la Anne Rice nu mi-a placut faptulca chiar atunci cand iti este mai drag lestat sau armand scrie ceva fff aiurea despre ei si iti schimbi parerea asa urgent.lucrul pe care il au in comun toate cartile acestea e ca vampirii sunt creaturi extraordinar de frumoase.Ast sa imi recomandati si mie niste carti tot asa despre vampiri sau stiue eu ceva mai supranatural Razz Very Happy

incearca "biblia". daca nici acolo nu e plin de supranatural, atunci nu stiu unde ar putea fi.
Sus In jos
andra
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 7
Varsta : 30
Data de inscriere : 24/12/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeVin 2 Ian 2009 - 19:57

incearca "biblia". daca nici acolo nu e plin de supranatural, atunci nu stiu unde ar putea fi.



ma refeream la ceva gen SF si oricum lucrurile din biblie sunt adevarate nu??? Smile
Sus In jos
DisPater
Mușteriu
Mușteriu
DisPater


Numarul mesajelor : 30
Localizare : Yoknapatawpha
Data de inscriere : 26/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeVin 2 Ian 2009 - 20:42

nu e biblia "sf si fantasy"? eu asa aveam impresia.
Sus In jos
cristi_mirea
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 01/02/2009

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Twilight la cinema   Carti cu vampiri I_icon_minitimeDum 1 Feb 2009 - 14:29

Tocmai am vazut la cinema filmul Twilight si am cautat cartile, din pacate am gasit doar in engleza. Nici o problema, le voi citi si asa, deoarece filmul m-a facut curios la mai mult. Pentur cei care vor sa citeasca o carte interesanta cu vampiri va recomand The Historian: Elizabeth Kostova, o abordare mai aparte a subiectului. Si eu am scris 4 romane cu vampiri. Am creat o serie intitulata Hemoglobina. Seria intentionez sa o inchei dupa 7 romane. Pentru cei interesati sa fie surprinsi de lumea vampirilor creata de mine pot descarca gratuit romenle de pe situl meu personal: http://cristimirea.go.ro/text.htm
Cat despre Ann Rice, pot spune ca am toate romanele din seria ei Cronicile Vampirilor, dar nu fiindca scrie bine ci fiindca mi-a placut abordarea ei. Stilul ei de scris este enervant si de multe ori lipsit de profesionalism, dar are noroc ca are idei deosebite. După cum cum multi ati scris despre romanele ei, ajunge sa te enerveze cateodata cu ceea ce scrie ca de multe ori mi-a venit sa inchid cartea si sa nu mai continui sa citesc. Oricum ii multumesc ca datorita ei s-a schimbat radical modul in care sunt portretati vampirii in literatura, fiind mai mult seducatori decat monstrii. Trebuie sa recunosc ca modul ei de abordare m-a inspirat sa scriu si romane cu vampiri, dar doar atat, deoarece romanele mele nu seamana deloc cu ale ei si nici nu mi-as dori acest lucru. Imi place sa fiu original in idei si nu sa copiez pe altii. Este ciudat cum la cativa ani dupa ce eu am scris si publicat pe net romanele mele, unele idei le-am vazut imprumutate in filme (nu acuz pe nimeni Smile )
Sus In jos
VampiresAreAlive
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 113
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/07/2009

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Putin ajutor, va rog?   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMar 7 Iul 2009 - 18:41

Salut!
In ultimul timp am tot citit tot felul de mituri, legende si carti despre vampiri.
Mi s-au parut chiar fascinanti [ probabil ca de asta mi-am facut contul acesta lipsit de imaginatie].
Am citit cartile Twilight, care mi s-au parut OK, doar ca exprimau mai mult puterea vampirilor de a se integra in societate [ un fel de serial True Blood], desi eu cautam texte care sa arate adevarata lor latura, pe care o stim cu totii: cei mai puternici pradatori, bautori de sange.
Astfel, [cu aceiasi lipsa de imaginatie] am tastat pe google ' carti cu vampiri' in speranta de a gasi ceva interesant.
Am gasit acest site si am citit ce ati avut de spus despre Anna Rice.
Am intrat pe site-ul ei oficial si am gasit toate cartile ei despre vampiri.


Acum, ca am terminat cu introducerea, am o intrebare:
Unde as putea gasi cartile ei? [ma refer, evident, in Romania]



Daca veti avea vreodata rabdare sa treceti peste lunga mea introducere, sa vedeti intrebarea mea si sa stiti raspunsul, va rog contactati-ma pe adresa de mail pink.theme17@yahoo.com


P.S.: i know you don't care, dar nu e nevoie sa incepeti mail-ul cu ' ce imatur din partea ta sa-ti lasi ID-ul pe site, 'cause i know that.


Smile Multumesc.
Sus In jos
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor
Alin


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMier 8 Iul 2009 - 16:59

Nu sunt fan al cartilor cu vampiri si nu am citit nimic de Anne Rice, dar sunt destul de sigur ca ii gasesti cartile cam prin orice librarie (in romana presupun). Daca vrei sa le citesti in engleza, incearca la Nautilus.
Sus In jos
http://frostblade.wordpress.com/
Pui I. Ionel
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 17/07/2009

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeDum 19 Iul 2009 - 21:53

Eu îți recomand să citești „Dracula” de Bram Stoker,probabil prima carte despre vampiri.
Sus In jos
ladria
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 42
Localizare : ... pe drum
Data de inscriere : 13/09/2009

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: A citit cineva cartile cu vampirasi ale autoarei Lisa Jane Smith?   Carti cu vampiri I_icon_minitimeDum 13 Sept 2009 - 11:21

Cred ca le voi citi datorita freneziei cu care se fac filme (bani) cu vampiri, iar ultimul serial din acesta toamna pentru care s-a facut tapaj si a starnit comentariile neinitiatilor (fanii Twilight), Vampire Diaries este bazat pe cartile autoarei.

Are mai multe trilogii (unele cu patru volume ca toata lumea) publicate incepand cu 1991...

resuscitate cu toata mania asta dupa 2005, urmand a publica o continuare (trei sau patru volume)!

Dar despre J. Scott ce parere aveti, a citit cineva The Nocturne?
Sus In jos
Ama
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/02/2010

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: ;) mda   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMar 16 Feb 2010 - 19:32

vampiri sau nu, tot ce e salbatic si necunoscut ne atrage Smile trecand un pic mai departe de caninii ascutiti, am citit recent Luna plina a lui Kelley Armstrong (seria Women of the Underworld), o recomand celor pasionati de gen. Mie mi-a placut Smile Astept alte traduceri ale cartilor ei, am inteles ca prima jumatate a lui 2010 o sa aduca si altele
Sus In jos
frozenlalala
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 17
Localizare : mures
Data de inscriere : 23/03/2010

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMar 23 Mar 2010 - 20:29

sa incep cu ce-mi place sau ce nu-mi place?

o sa incep cu twilight [adica cu ce nu-mi place]
deci twilight... felul in care e scrisa cartea e okay. te acapareaza oarecum dar povestea e puerila si bineinteles furata. da, mai exact de la charlaine harris. adica in cartea ei, sookie e telepata, poate citi ganduri,la felpoate si edi [eduard]. sookie nu poate citi gandurile lui bill, nici edi belei. si tot asa. apar si varcolaci si banuiesc ca or sa apara si restu.
ma enerveaza la culme tot ce a schimbat in legatura cu vampirii [adica vampiri vegetarieni, sclipesc, etc.]
am citit primele 3 carti [ironic, nu?] si am refuzat sa o mai citesc pe a 4a.


SEMNUL, TRADAREA si nu stiu daca a aparut si a 3a carte de p.c. cast si kristin cast.
eh cartea asta e o prostie. va propun sa nu dati banii pe ea, ca sa nu va dati pumni in cap dupaceea. e un amestec intre harry potter si twilight. adica vampirii nu ard la soare, fac ritualuri si chiar avem si o copie in genul pitzipoancei romanesti a fratilor lui ron, din h.p. iar ceea ce m-a facut sa rad cu lacrimi: vampirii sunt insemnati cu o semiluna pe frunte, prin simpla ridicare a mainii, a unui vampir adult care recita niste cuvinte. lesini,te ridici si fugi la Casa Intunericului pt a devenii vampir peste 4 ani.
felul in care e scrisa lasa de dodrit, sunt glume de tot rahatu.


la anne rice nu prea am ce comenta,deoarece n-am avut suficienta rabdare sa-i citesc cartile. in schimb mi-au placut filmele.


charlaine harris. ei bine,cartile ei mi-au placut. nu mi s-a parut o gluma [cum scrie cineva mai sus], deoarece charlaine a fost cea care a schimbat cat de cat ceva la cartile despre vampiri, adica a introdus si alte "monstuozitati" in carti, fara sa schimbe obiceiurile vampirilor [de fapt putin, cu sangele sintetic imbuteliat], fara sa-i faca sa sclipeasca sau mai stiu eu ce.
felul in care e scrisa, e tare. adica mie cel putin, imi place la nebunie.


L. j.smith. jurnalele vampirilor e o carte buna... o sa fiti putin dezamagiti de felul in care e scrisa pt ca limbajul lasa de dorit. e ambiguu. tin sa va spun ca eram tare dezamagita de primele pagini, pt ca parea a fi noul twilight sau semnul, insa am fost foarte fericita dupa ce-am continuat, sa aflu ca au un motiv anume pt care nu ard cei doi protagonisti [dintre vampiri - stefan si damon] iar restu se fac scrum.
cred ca din cauza disperarii care mi-au cauzat-o twilight si semnul,am ajuns sa indragesc cartea lui smith. mi-era dor sa citesc ceva ce tine, pe bune, de miturile vampirilor.


cat despre Dracula, inca o caut...
Sus In jos
Ama
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 3
Varsta : 34
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/02/2010

Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: o carte cu adevarat buna :)   Carti cu vampiri I_icon_minitimeMier 24 Mar 2010 - 14:09

Colectionarul de istorie - Elizabeth Kostova. Nu ar avea sens sa-ncep sa o povestesc, dar o recomand tuturor celor care sunt, mai mult sau mai putin, interesati de vampiri. Merita!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Carti cu vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri I_icon_minitime

Sus In jos
 
Carti cu vampiri
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Carti in dar
» Liste cu carti
» Carti noi... pt adolescenti in special

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Discutii literare :: Despre carti-
Mergi direct la: