Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Carti cu vampiri

In jos 
+22
Io
anndreea
Irina
mona
A I L I M E
frozenlalala
Ama
ladria
Pui I. Ionel
Alin
VampiresAreAlive
cristi_mirea
andra
sunbeam
DisPater
chucky
DetectordeMetale
Ella Dee
wednesday
kewi
Jen
Theo
26 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
A I L I M E
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/04/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: ^___^   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeDum 11 Apr 2010 - 17:37

Caut carti cu vampiri precum cele din seria Cronicile Vampirilor. Mai exact, povestea sa fie veche (1400-1800... poate mai vechi de 1400).
Am alergie la adolescentele indragostite de vampiri, in timpul liceului...
Sus In jos
mona
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 32
Localizare : turda
Data de inscriere : 14/04/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 14 Apr 2010 - 22:45

cartile lui anne rice sunt primele carti pe care ochii mei leo vazut,asa dupa mine ea e cea mai tare si vampirii ei la fel Very Happy .Am citit si twilight si anita blake si stephen king,hotel transilvania,dracula.Sincer,prima carte din twilight e ok,dar din a doua e telenovela.Vampirii lui anne rice are the best."sange asemeneni luminii.Foc lichid.Sangele nostru"

app_nu stiti un site d unde gasesc cartile lui anne rice mai ieftin ca mai am un pic si am toate cartile>Smile.
Sus In jos
mona
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 2
Varsta : 32
Localizare : turda
Data de inscriere : 14/04/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMier 14 Apr 2010 - 23:04

aaa...apropo_cei care sunt fani ai cartilor lui anne rice,dinainte de nebunia asta cu vampirii (care pe de-o parte ma bucura,pe de-o parte ma enerveaza ca aduce tot felul de telenovele sangeroase in lit. si filme)....sau daca sunteti oamnei cucu 8- } care aveti chef de povesti...contacti-ma....aaa.. si scuze daca am insultat faniii unor carti nume....i just said my opinion...
Sus In jos
Irina
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 1
Varsta : 34
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 19/04/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 19 Apr 2010 - 15:03

Toata lumea vorbeste despre Anne Rice , cartile ei sunt chiar bune le'am citit si eu...dar pe langa astea si Twilight chiar mai sunt o gramada de carti foarte bune,App de The Vapire Diaries ,serialele nu seamana cu cartile,Elena in carte este blonda in Serial actrita este bruneta,Daemon este un frate destul de bun cu Stefan in serial,,,dar in carti acestia se lupta stefan pierde de mai multe ori chiar este inchis si intr'o fantana,in carte exista Personajul Meredith una dintre cele 2 bune prietene a Elenei,in serial aceasta nu apare.Bonnie in carte este roscata cu bucle dupa cum ati vazut in serial este o actrita negresa,si multe altele,
Cat despre alte carti Academia Vampirilor este iarasi o carte buna,Casa Noptii a ajuns la al 3'lea volum Aleasa iar acum il asteptam pe cel de'al 4'lea, Luna Plina la fel o carte destul de buna si va aparea si volumul al 2'lea , iar eu astept inca o carte nemaipomenita Never Cry Werewolf aceasta va aparea in curand la Leda !
Dupa mine as spune sa nu judecam autorii sau cartile daca nu am reusit sa le citim , poate ca fiecare autor incearca sa dea tot ce e mai bun ,, spre exemplu mie una nu mi'a placut cartea Gazda... cred ca mi'am pierdut timpul citind aceasta carte , seamana cu twilght,numai ca sunt personaje diferite , decat sa scrie cartea aceasta mai bine termina The Midnight Sun (al 5'lea volum Twilight),,,well cam atata vroiam sa spun,,,

La categoria carti ma interesez pe Site'ul
http://sabinna.wordpress.com/ despre toate genurile,
Sus In jos
anndreea
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 03/05/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 3 Mai 2010 - 9:28

frozenlalala a scris:
sa incep cu ce-mi place sau ce nu-mi place?

o sa incep cu twilight [adica cu ce nu-mi place]
deci twilight... felul in care e scrisa cartea e okay. te acapareaza oarecum dar povestea e puerila si bineinteles furata. da, mai exact de la charlaine harris. adica in cartea ei, sookie e telepata, poate citi ganduri,la felpoate si edi [eduard]. sookie nu poate citi gandurile lui bill, nici edi belei. si tot asa. apar si varcolaci si banuiesc ca or sa apara si restu.
ma enerveaza la culme tot ce a schimbat in legatura cu vampirii [adica vampiri vegetarieni, sclipesc, etc.]
am citit primele 3 carti [ironic, nu?] si am refuzat sa o mai citesc pe a 4a.


SEMNUL, TRADAREA si nu stiu daca a aparut si a 3a carte de p.c. cast si kristin cast.
eh cartea asta e o prostie. va propun sa nu dati banii pe ea, ca sa nu va dati pumni in cap dupaceea. e un amestec intre harry potter si twilight. adica vampirii nu ard la soare, fac ritualuri si chiar avem si o copie in genul pitzipoancei romanesti a fratilor lui ron, din h.p. iar ceea ce m-a facut sa rad cu lacrimi: vampirii sunt insemnati cu o semiluna pe frunte, prin simpla ridicare a mainii, a unui vampir adult care recita niste cuvinte. lesini,te ridici si fugi la Casa Intunericului pt a devenii vampir peste 4 ani.
felul in care e scrisa lasa de dodrit, sunt glume de tot rahatu.


la anne rice nu prea am ce comenta,deoarece n-am avut suficienta rabdare sa-i citesc cartile. in schimb mi-au placut filmele.


charlaine harris. ei bine,cartile ei mi-au placut. nu mi s-a parut o gluma [cum scrie cineva mai sus], deoarece charlaine a fost cea care a schimbat cat de cat ceva la cartile despre vampiri, adica a introdus si alte "monstuozitati" in carti, fara sa schimbe obiceiurile vampirilor [de fapt putin, cu sangele sintetic imbuteliat], fara sa-i faca sa sclipeasca sau mai stiu eu ce.
felul in care e scrisa, e tare. adica mie cel putin, imi place la nebunie.


L. j.smith. jurnalele vampirilor e o carte buna... o sa fiti putin dezamagiti de felul in care e scrisa pt ca limbajul lasa de dorit. e ambiguu. tin sa va spun ca eram tare dezamagita de primele pagini, pt ca parea a fi noul twilight sau semnul, insa am fost foarte fericita dupa ce-am continuat, sa aflu ca au un motiv anume pt care nu ard cei doi protagonisti [dintre vampiri - stefan si damon] iar restu se fac scrum.
cred ca din cauza disperarii care mi-au cauzat-o twilight si semnul,am ajuns sa indragesc cartea lui smith. mi-era dor sa citesc ceva ce tine, pe bune, de miturile vampirilor.

cat despre Dracula, inca o caut...

mie mi-a placut mult twiling si casa noptii.sunt cartile mele preferate...a!shi mai imi place shi jurnalul vampirilor! Very Happy
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 3 Mai 2010 - 10:07

Degeaba scrieti.
Acesta e un forum parasit si bantuit.
Io sunt spiritul forumului si am ramas ca sa va bantuiesc Shocked
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
anndreea
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 03/05/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 3 Mai 2010 - 17:21

Io a scris:
Degeaba scrieti.
Acesta e un forum parasit si bantuit.
Io sunt spiritul forumului si am ramas ca sa va bantuiesc Shocked
hahaha!foarte amuzant! Laughing Like a Star @ heaven
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 4 Mai 2010 - 9:09

Ha, ha, ha? O sa vezi ha, dupa ce o sa constati "pe pielea ta" ca asa e, mai bine pleaca de buna voie pana nu te molipsesti de "bantuiala" asa cum am patit/o io. welcome
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
frozenlalala
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 17
Localizare : mures
Data de inscriere : 23/03/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 10 Mai 2010 - 10:25

eu astept sa miste ceva pe aici. cred ca o sa dau un mass cu forumul asta.
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 13 Mai 2010 - 16:04

bounce happy bounce tongue cheers Rolling Eyes
Poftim miscare, ce mai vrei?
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
frozenlalala
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 17
Localizare : mures
Data de inscriere : 23/03/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi 13 Mai 2010 - 21:03

lol!
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 14 Mai 2010 - 7:34

Daca razi presupun ca e mai potrivit decat daca te faceam sa plangi, asta asa vorbind in cadrul celor de suprafata. band band band band freak lol miscare sa fie dar sa stim si noi coane Shocked
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
frozenlalala
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 17
Localizare : mures
Data de inscriere : 23/03/2010

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 14 Mai 2010 - 10:51

cucoana* te rog frumos. sunt fata:>
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 14 Mai 2010 - 11:10

Shocked tongue
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
dorin.lazar
El Inquisidor
El Inquisidor
dorin.lazar


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 44
Localizare : Brașov
Data de inscriere : 04/08/2008

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeVin 14 Mai 2010 - 15:03

frozenlalala a scris:
eu astept sa miste ceva pe aici. cred ca o sa dau un mass cu forumul asta.
Doar să nu te creadă lumea spam!
Avem nevoie de voi (contribuitorii) pentru a revitaliza forumul. Noi nu ne-am priceput prea bine nici prima oară... deci avem nevoie de ajutor Wink
Sus In jos
http://dorinlazar.wordpress.com/
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeSam 15 Mai 2010 - 12:47

si noi p/aici cat e nevoie, cand nu mai e nevoie stim pe unde am intrat inquisition
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
lavinka
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 08/02/2011

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 8 Feb 2011 - 2:21

buna, sunt noua pe acest forum si totusi tin sa fac si eu cateva remarcari. am citit aproape toata colectia lui anne rice(am vazut si filmele), din saga crepuscul am vazut doar filmele si cu toate acestea sunt super pasionata de tema paranormal, vampiri, mostrii, etc. carora care impartasesc aceleasi sentimente dar si celor carora nu sunt pe aceeasi lungime de unda le recomand si cartile lui JOHN SAUL. Este bun din punctul meu de vedere. cartile lui sunt in plan teroare SF.
Smile
Sus In jos
raluk
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 31/05/2011

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeMar 31 Mai 2011 - 17:12

Ok am inceput sa citesc si eu niste carti cu vampiri....
Am vazut filmul Twilight si am zis sa citesc si cartea dupa care a fost facut filmul... Ce sa zic a fost prima carte citita de genul asta... este adevarat ca sunt unele chestii ciudate cum ar fi "vampirii care sclipesc" dar mi-a placut mult cum a fost scrisa carte, foarte captivand, in acelasi stil este scrisa si cartea "The host". deasemena o carte interesanta.

Am incercat sa citesc si ceva de Anna Rice dar sincer nu am avut rabdarea necesara.... Am renunta dupa cateva pagini.

Am mai citit si Cronicile Vampirilor si Vampire Academy..... e ok

Alta carte cu vampiri a fost House of Night care initial mi s-a parut interesanta dar mi-am schimbat radical parerea, si nu din cauza faptului ca nu ar fi unele idei interesante ci pentru ca nu-mi place cum scrie....(pe mine una ma enerveaza la culmea cand schimba naratorul.... ba e narator personaj ba e un observator....uhh).

Alta serie pe care am citit-o este Morganville Vampires. E ok sa vad ce o sa mai iasa.. ca vedem ca o lungeste cam mult pe aceeasi idee.(vampirii aici sunt ceva mai civilizati dar nu ajung chiar in stadiul din Twilight ).

Daca tot suntem la capitolul supranatural.. pot sa zic ca am mai citit si Dark Hunter, bine nu toate cele 27 de volume... cred ca as innebunii pentru ca toate trateaza aceeasi poveste doar ca peronajele difera.Alta carte cu supranatural (dar nu cu vampiri mai mult cu fiintele infernului) este Succubus scrisa de Richell Mead iar Cartile scrise de Rachel Caine sunt interesante( Weather Warden si Outcast).

Eu cred ca traducerea unei carti taie din farmecul ei asa ca daca va descurcati in engleza cititi cartile in limba originala, fara traduceri.

Sus In jos
felicia
Nou-Venit



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 19/09/2011

Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitimeLun 19 Sept 2011 - 14:39

A aparut o noua carte cu vampiri care se numeste CRUCEA. Desi se mentine noul stil de romance, ce a facut ravagii in ultima vreme printre cititoare, cartea este mult mai antrenanta si cu rasturnari de situatii neasteptate. In plus, scriitoarea este din Romania, asa ca poti sa recunosti multe dintre locurile descrise in carte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Carti cu vampiri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Carti cu vampiri   Carti cu vampiri - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Carti cu vampiri
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Carti in dar
» Liste cu carti
» Carti noi... pt adolescenti in special

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Discutii literare :: Despre carti-
Mergi direct la: