Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 sportz (pe care le apreciem/practicam)

In jos 
+3
itch
mello
wednesday
7 participan?i
AutorMesaj
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 17:21

Eu nu as prea putea sa povestesc despre sporturile pe care le practic, pentru ca de vreo 8 ani incoace m-am lenevit de tot. In schimb urmaresc cu mare placere formula 1 si openurile de snooker, grand slamurile de tennis si unele meciuri de fotbal. Recunosc ca intr-adevar imi place sa incurajez, sa ma enervez si sa ma bucur in fata tv-ului atunci cand apuc sa ma uit la ceva. Am tendinte de sportz fanatic uneori, dar stiu sa ponderez. Mi se pare totusi un obicei foarte sanatos "sa tii" cu cineva/ceva, sa ai mari antipatii fata de unii sau altii.
Voi ce preferinte sportive aveti?
Sus In jos
mello
Mușteriu
Mușteriu
mello


Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Data de inscriere : 25/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 17:29

tablele, remi si sahul se pun? Laughing
Sus In jos
itch
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 24/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 18:29

La Formula 1 ma mai uitam si eu cand stateam pe acasa si puteam sa urmaresc la TV.
Cu sporturi dastea gen fotbal (YACH!) nu am nici o legatura. Si nici nu pot sa-i suport pe cretinoizii de fan(atici) care fac ca toate animalele pe stadion si-si sparg fetele unii la altii in dorinta de a "face atmosfera".
Am jucat basket o perioada, m-am lasat. M-am dat cu rolele o foarte buna perioada (cam 10 ani), m-am cam lasat si de astea pt ca nu prea mai am cu ce / cand / cu cine. Desi ma mai apuca dorul din cand in cand si mai ies sa "pedalez" pe ele. Mi-ar placea sa am un skate park in curte cu un pipe si ceva chestii pe acolo, sa ma chinui cand vreau eu.

In rest, singurul sport (extrem) pe care-l mai practic in mod constant - faculatea. thumbs down
Sus In jos
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor
Alin


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 18:39

Sporturi la TV ar fi mai multe - pe care nu ma apuc sa le enumar. In general imi place sa vad sporturi, dar nu sunt genul de fan al stadioanelor evidentiat mai sus.

Sporturi practicate...in afara batutului mingii in curtea scolii pe vremuri...ar fi atletism, o vreme, in 'tinerete'...skateboard-ing prin liceu - de care m-am lasat...acum mai nou biciclism - desi locuri destinate genului asta de activitati sunt putine (benzile de biciclete pe care le-au tras prin jumate de oras nu se pun).
Sus In jos
http://frostblade.wordpress.com/
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 30 Aug 2008 - 18:47

@itch Evident ca nu sunt de acord cu huliganismul, dar asta nu ma face sa apreciez mai putin fotbalul ca sport (nu ma refer totusi la campionatul romanesc Neutral). Fotbalul are o traditie si o valoare culturala, englezii nu ar mai fi englezi fara fotbal, Europa nu ar mai fi la fel. Intodeauna m-am inversunat sa aud americani care se apuca sa critice "soccerul" si sa se planga de abundenta stirilor legate de fotbal (care apar din an in pasti in presa lor), de parca interesele sportive ale Americii sunt tot una cu cele ale lumii. Make football not war. Razz
Sus In jos
Wraith
Mușteriu
Mușteriu
Wraith


Numarul mesajelor : 42
Varsta : 37
Localizare : Wind City
Data de inscriere : 05/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 27 Sept 2008 - 11:40

La Formula 1 obisnuiam sa ma uit cu regularitate pe vremea lui Schumacher. Pe atunci ma trezeam si la 5 dimineata doar ca sa prind startul clap
Acum mi se pare ca nu mai este interesant, plus ca au aparut tot felul de piloti care nu imi spun nimic.
La fotbal ma uit, dar numai la Dinamo / nationala. Rareori la altceva (cap-coada) si asta doar daca e un meci tare. De jucat nu prea mai joc, ca nu am cu cine.
Si tot un capitol incheiat e si biciclismul. Am vandut bicicleta pentru ca in Bucuresti sa te plimbi cu ea e sport extrem. confused
Sus In jos
sunbeam
Mușteriu
Mușteriu
sunbeam


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 32
Localizare : Good old Iasi
Data de inscriere : 24/09/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 27 Sept 2008 - 12:05

Sa vedem... de practicat in mod regulat..doar basket-ul la orele de sport. Fetele joaca volei si eu fuga la baieti ca sa joc basket Very Happy. Urasc volei-ul din toata inima (si incheieturile care dor dupa ca incerc sa joc).
Intr-un skate-park de prin anglia ma invatase un pusti sa merg pe skate dupa ce eu ma trudeam sa merg pe un bmx...smart one...nici nu stiam sa merg pe bicicleta . As vrea sa detin si o bicicleta si eu skate..si role.
In adancul meu sunt o maare sportiva. cheers

Cat despre sporturi la TV, mai urmaresc skaterii/rollerii/snowboarderii etc..(you got the point) pe Extreme.

Momentan ma interesez de cluburi montane care organizeaza cursuri si concursuri de orientare turistica
flower


Si inca ceva...dupa cum zicea o persoana mai sus...sahul se pune?
Sus In jos
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor
Alin


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 27 Sept 2008 - 13:40

Wraith a scris:
Si tot un capitol incheiat e si biciclismul. Am vandut bicicleta pentru ca in Bucuresti sa te plimbi cu ea e sport extrem. confused

O da...de-aia imi si place Razz

Serios acum, prefer sa fac slalom printre masini/trecatori decat sa fac slalom printre cainii din parc (s-a umplut de caini de cand s-au batut astia cu pumnii in piept ca au strans cainii de prin oras. Dar cum e greu si costa sa-i tii undeva, le-au dat drumu dintr-un loc in altul, cum e normal sa se intample la noi).


Ultima editare efectuata de catre Alin in Sam 27 Sept 2008 - 20:26, editata de 1 ori (Motiv : typo)
Sus In jos
http://frostblade.wordpress.com/
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeSam 27 Sept 2008 - 14:55

Wraith a scris:
La Formula 1 obisnuiam sa ma uit cu regularitate pe vremea lui Schumacher. Pe atunci ma trezeam si la 5 dimineata doar ca sa prind startul clap
Acum mi se pare ca nu mai este interesant, plus ca au aparut tot felul de piloti care nu imi spun nimic.
din contra, mie mi se pare ca acum e mai exciting ca niciodata, sunt 4 piloti cu pretentii la titlu, asta nu se mai intamplase demult. btw, weekendul asta e grand-prixul din Singapore, primul din istorie care va fi in nocturna, sunt foarte curioasa ce iese. Very Happy
mie cea mai plictisitoare perioada din Formula 1 mi s-a parut 2002-2005, de dupa ce s-a retras Hakkinen si pana sa mai castige si Alonso (pe care nu prea il agreez, dar macar a adus o schimbare). E lesne de inteles ca nu am suportat dominatia Schumacher & Ferrari si nu ii suport nici separat in continuare Razz Raikkonen mi-a frant inima cand a semnat cu Ferrari si acum m-am obisnuit sa tin cu Hamilton.

@Alin - si mie mi-e cam groaza de cainii din parcuri, prin iunie am avut o tentativa de a ma apuca de jogging, iar fix in aceeasi saptamana maica-mea (care face jogging de vreo doi ani) a fost muscata de un caine in timp ce alerga si m-a descurajat total.
Sus In jos
Fly
Mușteriu
Mușteriu
Fly


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 25/08/2008

sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitimeDum 28 Sept 2008 - 13:09

sunbeam a scris:
Urasc volei-ul din toata inima (si incheieturile care dor dupa ca incerc sa joc).

Nici mie nu-mi placea pina cind, nu stiu de ce, m-am apucat sa fac volei pe bune, cu antrenament :-D blink
Sus In jos
Continut sponsorizat





sportz (pe care le apreciem/practicam) Empty
MesajSubiect: Re: sportz (pe care le apreciem/practicam)   sportz (pe care le apreciem/practicam) I_icon_minitime

Sus In jos
 
sportz (pe care le apreciem/practicam)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» care este
» Anunt care roleplayeri :)
» Albume noi care merita recomandate
» Ati vazut vreodata un film (ecranizare) care sa se ridice la inaltimea cartii?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Tejgheaua Barului :: Taverna cu discutii-
Mergi direct la: