Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei?

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Nana Yrumi
Mușteriu
Mușteriu
Nana Yrumi


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : tulcea
Data de inscriere : 13/02/2010

cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei? Empty
MesajSubiect: cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei?   cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei? I_icon_minitimeSam 15 Mai 2010 - 21:43

Multi dintre prietenii mei imi spun ca sunt putin cam ciudata,deoarece ascult muzica japoneza,mereu ma intreba daca inteleg ceva,sincera sa fiu nu inteleg(adica stiu doar cateva cuvinte),dar eu caut versurile pe internet si in japoneza si in engleza.
Deci cateva cuvinte despre curentul muzical ca sa ii spun asa Visual Kei:
Vsual kei a aparut la sfarsitul anilor 1980,promovat de trupele cum ar fi: X Japan,Buck-tick,D'erlanger si Color.Termenul Visual Kei a fost creat cu unul din sloganurile lui X Japan "criminalitatea violenta psihedelic de șoc vizual".
Poate ca nu sunt prea multi in Romania care asculta acest gen de muzica,dar eu cunosc cativa,si doar prin intermediul internetului... Crying or Very sad
este J-rock

J-pop:

si k-pop:

Doresc parerile voastre despre acest gen de muzica,chiar si jigniri privind stilul ca m-am cam obisnuit. Crying or Very sad
Sus In jos
http://kokoro-no-iro.blogspot.com/
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei? Empty
MesajSubiect: Re: cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei?   cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei? I_icon_minitimeLun 17 Mai 2010 - 8:55

eu nu .
constatca nu am inchis videoclipul imediat, chiar am ascultat minute bune.
e, nu e tocmai stilul meu, poate e si varsta, cu toate ca nici pe vremea mea nu aveam gusturi comune cu cei care ascultau muzica cu sonorizari "metalice", ma zgariau tare, rock, progresiva etc.
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
 
cine a auzit de J-rock,J-pop si k-pop?? Sau mai pe scurt visual kei?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pentru cine scrii o recenzie?
» Cine-i nascut in... (THE HAPPY BIRTHDAY THREAD)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Tejgheaua Barului :: Muzica-
Mergi direct la: