Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Orfanul

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Nana Yrumi
Mușteriu
Mușteriu
Nana Yrumi


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : tulcea
Data de inscriere : 13/02/2010

Orfanul Empty
MesajSubiect: Orfanul   Orfanul I_icon_minitimeSam 15 Mai 2010 - 11:32

"Parintii sunt cei care isi cresc copiii cu dragoste si afectiune,sunt cei care ne ajuta mereu,cand avem probleme.Mama este acea raza de lumina,in intunericul cel mai adanc,unde nimeni nu poate patrunde,acel intuneric care este atat de sfasietor si de crud,ea este acea alinare,dulce ca mierea,frumoasa si pura ca un trandafir alb,mirosul ei placut si de neuitat,vorbele ei mangaietoare,atunci cand iti este frica ea este mereu langa tine.Ea este cea mai importanta din viata unui copil,adult chiar si batran."
"Mereu am fost singura,nu a fost nimeni langa mine in cele mai reci nopti,nu am stiut ce este imbratisarea unei mame,un cuvant dulce spus din inima,o mangaiere pe frunte poate un sarut.Toate aceste lucruri mi-au fost total straine pana cand l-am intalnit pe el.Cel care mi-a luminat viata,cel care i-a dat un inteles,cel care m-a facut sa simt caldura unei imbratisari,a unei familii,o familie pe care niciodata nu am avut-o."
Ma numesc,sincera sa fiu niciodata nu am avut un nume,cat timp am stat la orfelinat mi se spunea Trandafir sau Trya,deoarece persoana care imi daduse viata ma abandonase in fata orfelinatului intr-un cosulet cu petale de trandafir.Primii 14 ani i-am petrecut la orfelinat impreuna cu alti copii.Nu eram multi,doar 20 de suflete mici si abandonate,plus inca 3 persoane cele 2 doici si gradinarul.Mergeam la scoala,dar ceilalti copii mereu ne jigneau,ne imbulzeau,nu stateau niciodata cu noi.Clasa mea sau mai bine zis clasa in care ma aflam imi era total straina,deoarece ei ma considerau o straina,ma evitau ma jigneau,dar eu ii suportam,ce as fi putut face? ii ignoram crezand ca intr-o zi toate acestea vor fi platite.Dar eu nu sunt genul acela de persoana razbunatoare,am rabdare caci toate se vor intampla la timpul lor.Vreau sa dau tot ce este mai bun ca sa devin cineva si sa-i pot ajutat pe copiii de la orfelinat.
Locul in care stau acum este un paradis pentru sufletul meu chinuit,impreuna cu cei pe care ii iubesc,va voi spune povestea vietii mele si cel care m-a salvat,cel care mi-a luminat viata.

Descrierea locului si a familiei va urma in curand.M-am grabit realizez primul capitol,cu toate ca mintea mea era inundata de idei,nu mai aveam destula energie ca sa scriu. Laughing
Sus In jos
http://kokoro-no-iro.blogspot.com/
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

Orfanul Empty
MesajSubiect: Re: Orfanul   Orfanul I_icon_minitimeSam 15 Mai 2010 - 13:14

no comment sunny
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
 
Orfanul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Orfanul-capitolul 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Camera de Scris :: Proza-
Mergi direct la: