Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 File de jurnal

In jos 
AutorMesaj
Nana Yrumi
Mușteriu
Mușteriu
Nana Yrumi


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : tulcea
Data de inscriere : 13/02/2010

File de jurnal Empty
MesajSubiect: File de jurnal   File de jurnal I_icon_minitimeDum 21 Noi 2010 - 9:46

" Aseara,X s-a despartit de mine,a spus ca istoria se repeta si nu vrea sa ma raneasca.A spus ca nu ma merita,ca sunt prea buna pentru el,a spus ca poate sunt atrasa de el fizic,dar ca in interior el este putred,stricat,o epava,asa cum eram si eu,o epava.Vineri seara,m-a inselat,era beat si se sarutase cu o alta fata.Ieri can mi-a spus,m-am infuriat,asta isi si dorea,vroia sa ma supere ca dupa aceia sa fie mai usor sa se desparta de mine,dar l-am iertat.
De ce a facut asta? De ce mi-a spus la inceput ca ma place?
Dar nu-mi pare rau ca am fost impreuna,acele momente pline de tandrete si dorinta nu le voi uita niciodata,deoarece acelea au fost ceva nou pentru mine,si am facut acele lucruri cu cineva pe care l-am iubit.Am plans aseara.Am dormit doar 6 ore,dimineata am plans,in aceste momente plang.Simt ca totul s-a sfarsit pentru mine,am ajuns la margine de drum,el era cel care imi ridica moralul,in preajma lui ma simteam protejata pentru prima data.
Mi-a spus ca lumea nu se opreste la el,dar lumea s-a oprit pentru mine mult inainte de a-l cunoaste pe el.Stia cum sunt eu,stia ca ma facea sa sufar,stia cat de mult luam vina asupra mea,stia ca el este singurul vinovat.Dar lumea se schimba,fata orgolioasa care am fost,lasa de la ea,calcam pe mandria mea,numai ca sa-l am in preajma mea,sa stiu ca se simte bine,sa stiu ca il faca sa se simta bine,a fost singurul,si va fi singurul.Am invatat sa iubesc,cand inainte nu eram in stare sa-i spun cuiva "Te iubesc",nici macar propriei mele mame.Am invatat sa zambesc la orice lucru frumos,un zambet nu ma costa nimic,chiar daca sunt furioasa nu-i arat celui de langa mine ca sunt furioasa,ii zambesc,ascund totul,tin totul in mine,si cand simt ca nu mai pot,ma ascund,si izbucnesc acolo,singura,in intuneric,unde nimeni nu ma vede si nu ma aude.
M-am schimbat atat de mult,nu mai sunt indiferenta,impasibila.
Stiam ca ma ranea,dar il iubeam,as fi fost in stare sa ma sacrific pentru el.Il intelegeam,cand eram impreuna nu aveam nevoie de cuvinte pentru a ne simti bine si prin niste mangaieri si priviri intelegeam ce vroiam sa spunem.

Adio,dragul meu."


Sus In jos
http://kokoro-no-iro.blogspot.com/
 
File de jurnal
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Camera de Scris :: Proza-
Mergi direct la: