Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce vrei sa bei cand citesti?

In jos 
+8
mello
itch
Spadez
ionuca
Alin
zak
ameer
Theo
12 participan?i
AutorMesaj
Theo
El Inquisidor
El Inquisidor
Theo


Numarul mesajelor : 132
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeMier 6 Aug 2008 - 17:33

De multe ori cand citesti nu-i indicat sa bei alcool, ca poate nu te mai poti concentra. Dar unele bauturi merg. Vara imi place (desi n-am mai facut asta de mult) sa stau undeva la racoare, cu o bere rece si sa citesc. Iarna merge un vin fiert si o carte in care mocneste focul. Si unele carti (respectiv autori) m-au facut sa ma gandesc la anumite bauturi, pana intr-atat incat a trebuit sa beau bautura aia in timp ce-l citeam. La Murakami (La capatul lumii si in tara aspra a minunilor) am baut whiskey. Capote m-a facut sa-mi doresc un cocktail.

That ever happened to you? Si fiindca asta e un pub: Ce vreti sa beti cand cititi? Very Happy
Sus In jos
http://robertcoller.wordpress.com
ameer
De-al casei
De-al casei
ameer


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 38
Localizare : imaginary homeland
Data de inscriere : 08/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeVin 8 Aug 2008 - 10:45

Eu beau cafea. I'm no fun, i know Suspect
Sus In jos
http://meerchant.wordpress.com
zak
Mușteriu
Mușteriu
zak


Numarul mesajelor : 28
Localizare : burning tiger land
Data de inscriere : 05/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeMar 12 Aug 2008 - 13:11

Cafea in cursul zilei si bere seara. Mai rar whisky.
Sus In jos
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor
Alin


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeMar 12 Aug 2008 - 13:22

Hmm...ok, i need to be honest here. Cafea nu prea beau in timp ce citesc (decat accidental) pentru simplul motiv ca nu prea citesc dimineata dupa ce ma trezesc. coffee
De obicei iarna imi place sa fac o cana de ceai seara cand ma pun pe o carte.

Uneori mai beau o bere in timp ce citesc. In cateva ocazii am stat dupa-amiaza cu o carte si un pahar de vin.
Prefer totusi sa am companie la un pahar beer!
Sus In jos
http://frostblade.wordpress.com/
ionuca
Mușteriu
Mușteriu
ionuca


Numarul mesajelor : 36
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeJoi 21 Aug 2008 - 12:15

Eu mi-s cu ceaiul, de toamna devreme pana primavara tarziu. Vara beau porto-limonada.

Daca as bea ceva alcoolic, m-as culca, nu mi-ar mai arde de citit Very Happy
Sus In jos
http://rainbowchild.mostly-harmless.ro
Spadez
De-al casei
De-al casei
Spadez


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeJoi 21 Aug 2008 - 17:11

Bauturile consacrate sunt ok ( adica ceaiul, si mai putin cafeaua ) dar cateodata, ce-i drept mai rar, se mai simte nevoia de ceva un pic mai tare ... de exemplu niste Jagermeister.
Sus In jos
http://spadez.jubjub.ro
itch
Mușteriu
Mușteriu



Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 24/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeDum 24 Aug 2008 - 22:11

Hmm. Daca raspundeam acum juma` de an, sigur as fi scris Cola (de venilie - dar nu se mai gaseste). Acum incerc sa ma las. Apa minerala (Poiana Negri), ceai verde, Ice Coffe, sau ce mai am pe langa mine. Iarna imi place sau beau ceai cald / fierbinte dintr-o cana mare si sa stau cu picioarele pe soba dogorinda. In sezonul cald mai mult imi place sa rontai la seminte decat sa beau.
Sus In jos
mello
Mușteriu
Mușteriu
mello


Numarul mesajelor : 39
Varsta : 33
Data de inscriere : 25/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeLun 25 Aug 2008 - 20:41

vad ca la putere este cafeaua in timpul cititului...si eu tot cam pt asta optez, dar uneori imi place sa beau ce bea personajul din cartea pe kre o citesc...sau in fine, in functie de atmosfera cartii sa beau ceva anume. de exemplu knd citeam ulise de joyce simteam nevoia de ceai cu rom sau vodca. knd citeam poeziile lui villon beam un pahar de vin.ei, asta nu inseamna ca dak citesc baudelaire am si sticla de absint langa mine...ce-ar mai fii! Laughing
Sus In jos
sunbeam
Mușteriu
Mușteriu
sunbeam


Numarul mesajelor : 49
Varsta : 32
Localizare : Good old Iasi
Data de inscriere : 24/09/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeMar 21 Oct 2008 - 19:07

Cand sunt acasa beau cola (rece - regardless of season), transport in comun/pauze la scoala - apa si cafea la o cafenea pe care o mai frecventez...Irish coffee mai exact Very Happy
Sus In jos
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeMier 22 Oct 2008 - 23:17

lipton greet tea, anytime de fapt, dar merge foarte bine si cu cartile.
Sus In jos
mickme
Mușteriu
Mușteriu
mickme


Numarul mesajelor : 37
Data de inscriere : 22/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeVin 24 Oct 2008 - 14:53

Spadez a scris:
Bauturile consacrate sunt ok ( adica ceaiul, si mai putin cafeaua ) dar cateodata, ce-i drept mai rar, se mai simte nevoia de ceva un pic mai tare ... de exemplu niste Jagermeister.

jagermeister sucks, try UNICUM Very Happy
Sus In jos
mvs
De-al casei
De-al casei
mvs


Numarul mesajelor : 51
Varsta : 46
Localizare : Bangkok
Data de inscriere : 17/08/2008

Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitimeDum 28 Iun 2009 - 10:30

In Thailanda fiind cald tot timpul anului, beau apa cat mai multa, inclusiv cand am o carte in mana.
Sus In jos
http://www.mvs.ro
Continut sponsorizat





Ce vrei sa bei cand citesti? Empty
MesajSubiect: Re: Ce vrei sa bei cand citesti?   Ce vrei sa bei cand citesti? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ce vrei sa bei cand citesti?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce muzica ascultati cand cititi?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Tejgheaua Barului :: Taverna cu discutii-
Mergi direct la: