Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Banii si oamenii

In jos 
AutorMesaj
Nana Yrumi
Mușteriu
Mușteriu
Nana Yrumi


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : tulcea
Data de inscriere : 13/02/2010

Banii si oamenii Empty
MesajSubiect: Banii si oamenii   Banii si oamenii I_icon_minitimeDum 7 Mar 2010 - 11:11

Batranii spun ca banul este ochiul diavolului,dar fara el nu putem supravietui in aceasta lume cruda a oamenilor.Sau banii nu aduc fericirea,dar o intretin.Viata fiecarui om se invarte in jurul banilor,fie ca vrem fie ca nu vrem.
Noi ucidem pentru bani,dar cine suntem noi ca sa luam viata altora? macar daca noi am fi creatorii,dar nu suntem.Suntem superiori animalelor,si a oricarei alte vieti de pe pamant,deoarece avem un nivel de gandire mai avansat,iubim,nu putem uita niciodata ceea ce ne-a marcat in viata,stim ca intr-o zi vom muri,dar noi le ucidem(animalele),le alungam de pe pamanturile lor,profitam de ele,deoarece acest profit obtinut de pe urma lor ne aduce foarte multi bani.Animalele ne ataca,doar pentru ca le atacam si noi,mamele nu-si ucid,abandoneaza puii,chiar daca ei mor in timpul nasterii acestea ii poarta inca,dar oamenii nu sunt asa,in lume sunt foarte multe avorturi,abandonari,doar un lucru ne apropie de animale,gandul la urmasii nostri.Ele nu ucid din cruzime,ci din necesitate,dar noi oamenii ucidem si din cruzime si din necesitate.Noi suntem facuti pentru a distruge,chiar daca intentia noastra este de a proteja,crea este enorma,dar pentru a proteja si a crea trebuie sa distrugem ceva sau pe cineva.
Si aici intervin banii,nu putem face nimic fara ei,chiar daca esti destept nu poti face nici o miscare fara ei,pentru a arata lumii de ce esti in stare.Putin sunt cei carora nu le pasa,eu ma aflu la granita dintre aceste doua lumi,nu-mi plac banii,dar am nevoie de ei.[center]
Sus In jos
http://kokoro-no-iro.blogspot.com/
 
Banii si oamenii
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Camera de Scris :: Non-Fictiune-
Mergi direct la: