Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Hello!

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Ayaka
Nou-Venit
Ayaka


Numarul mesajelor : 3
Varsta : 30
Localizare : Over the rainbow
Data de inscriere : 02/02/2010

Hello! Empty
MesajSubiect: Hello!   Hello! I_icon_minitimeMar 2 Feb 2010 - 20:25

Bună! Smile Mă numesc Mădălina, dar toată lumea îmi spune Mădă sau Ayaka. Îmi pierd zilele citind și bând cafea. Merg prea des la teatru și îmi place mult prea să mă plimb noaptea pe străzi pustii. Aș mânca numai biscuiți și ciocolată, dar știu că e imposibil. Port ochelari și spre surprinderea multora, asta nu mă deranjează. Nu știu mate și chimie. Desenez extratereștrii când vorbesc cu persoane neinteresante la telefon. Ascult rock din anii '60-'90. Nu sunt rasistă, n-am nimic nici cu țiganii, dar nimeni n-o să facă vreodată să înțeleg de ce trebuie să alerg pe stradă ca să nu mă muște vreun câine. Îmi place să merg la bunica în grădină, să mă întind pe iarbă și să chinui norii până obțin ce formă vreau eu. Sunt ordonată. Cânt la pian. Mă înțeleg bine cu oricine din familia mea, mai ales cu sora mea. Problema e că unii dintre ei nu se înțeleg cu mine. Îmi place să cânt, cu toate că nu am voce și crapă orice perete din jurul meu. Nu fumez. Colecționez cercei și eșarfe. Îmi plac florile și copiii. Merg oricând cu prietenii la o cafea, o bere. Nu știu nici cel mai mic lucru despre fotbal sau mașini. Nu pot să stau cinci minute potolită. Nu îmi place Coca-Cola. Ador să mă uit la filme. Am o frică teribilă de role, dar aș merge oricât și oriunde cu bicicleta. Râd cu lacrimi. Beau multă, multă apă. Nichita Stănescu e poetul meu preferat. Ador ceasurile. Nu-mi place ciorba.De niciun fel. Și nici usturoiul, ceapa, țelina sau gogoșarul, dar am și eu aliații mei. Mă împlic într-o mulțime de chestii doar pentru că văd că nimeni altcineva nu se oferă. Mă depășește mult tehnologia. Nu-mi place să mă trezesc dimineața. Nu sunt în stare să scriu ceva trist, dar aș citi numai cărți triste. Fraza pe care o spus în orice zi de școală este :"N-am timp nici să mor." Sunt, câteodată, extrem de paronoică și stresa(n)tă. Rar cineva reușește să mă enerveze. Ador să mă uit la „Viața cu Louie”, „Piratul Jack cel teribil”, câteodată și „Copiii de la 402”, și orice anime, atâta timp cât nu e vorba despre roboței, monștri sau persoane care salvează lumea. Visez cu ochii deschiși. Vorbesc mult. Mereu uit să îmi iau vitaminele...și siropul pentru „vedere bună.” Nu simt nevoia să mă dau în „mașinile de spălat” din parcurile de distracții. Vreau să învăț să înot și să cânt la vioară. Mă enervează când nu fac tot ce-mi propun. Gesticulez atunci când sunt nervoasă. Ador natura. Vreau să călătoresc mult, mult de tot. M-aș închide oricând într-o cameră plină cu cărți. Nu îmi place să merg la dentist. Am o problemă mintală legată de fluturi..îmi plac incredibil de mult. Nu-mi place să mă cert cu cineva. Mă doare capul destul de des. Îmi plac Japonia, Marea Britanie și Grecia. Îmi plac toate anotimpurile, nu mă deranjează dacă ninge până la etajul trei de la bloc, nu mă deranjează dacă mă sufoc de cald sau dacă îmi intră puf de păpădie în nas. Aș merge oriunde cu trenul. Ador pozele și filmele alb-negru. Sfărșitul ăsta al lumii din 2012 îmi distruge toate planurile mele viață. Știu să gătesc. Scriitori mei preferați sunt Haruki Murakami, Anna Gavalda, J. W. Goethe, Ryu Murakami, Andrew Davidson, G.G. Marquez, Marin Sorescu și Mircea Eliade. Nu suport să văd pe cineva supărat pe mine. Încerc să mulțumesc pe toată lumea, dar deseori mă trezesc și observ că dezamăgesc multe persoane. Încerc să învăț în fiecare zi ceva nou și încerc să mă supăr cât de puțin posibil.

Dacă aveți întrebări, nu ezitați să le puneți.

Hugs! sunny
Sus In jos
http://dont-let-go-of-my-hand.blogspot.com/
Nana Yrumi
Mușteriu
Mușteriu
Nana Yrumi


Numarul mesajelor : 30
Varsta : 30
Localizare : tulcea
Data de inscriere : 13/02/2010

Hello! Empty
MesajSubiect: Re: Hello!   Hello! I_icon_minitimeSam 13 Feb 2010 - 23:21

Buna,ma numesc Ana-Maria,dar multi imi zic Nana,asta din cauza verisorului meu de numai 1 an si cateva luni care nu putea sa-mi zica Ana.Imi place foatre mult sa desenez si sa ascult muzica,sincera sa fiu viata mi se pare plictisitoare fara muzica.Imi place sa citestc,cartile mele preferate sunt cele fantasy,iar autorul meu preferat este J.R.R. Tolkien.Imi place sa dansez chiar daca nu sunt experta,sunt in stare sa dansez si pe strada Laughing Imi plac anime-urile si citesc manga,asta fac de obicei cand ma plictisesc de moarte,imi omor timpul citind manga Very Happy,ascult rock,dar imi place si j-rock,j-pop si k-pop,chiar daca nu prea inteleg japoneza melodiile sunt bestiale.acum careva luni am inceput sa scriu o poveste este gen fantasy cu elfi,dragoni si bla bla bla:D.Iar tigrii sunt animalele mele preferate,dar in general iubesc toate animalele,cu o mica exceptie nu-mi plac gorilele si cimpanzeii:) si mi-ar place sa ma implic in activitati pentru salvarea animalutelor fara adapost si cele care includ si salvarea planetei...dar in orasul meu nu prea este asa ceva Crying or Very sad

Daca aveti nelamuriri intrebati-ma,sunt deschisa la orice subiect de discutie(muzica,scoala,carti,filme etc.) Smile
Sus In jos
http://kokoro-no-iro.blogspot.com/
dorin.lazar
El Inquisidor
El Inquisidor
dorin.lazar


Numarul mesajelor : 109
Varsta : 44
Localizare : Brașov
Data de inscriere : 04/08/2008

Hello! Empty
MesajSubiect: Re: Hello!   Hello! I_icon_minitimeLun 10 Mai 2010 - 9:32

Bine ați venit!
Sus In jos
http://dorinlazar.wordpress.com/
Continut sponsorizat





Hello! Empty
MesajSubiect: Re: Hello!   Hello! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Hello!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Informatii site :: Bine ati venit-
Mergi direct la: