Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O clipa de relaxare

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeJoi 14 Ian 2010 - 19:11

A iesit mult sange,
E atat de frumos,
Pentru prima oara
Chiar ca-i dureros.

Lama ti-a cazut,
Si paralel cu durerea,
In camera ta
Se instaleaza tacerea.

Mana-ti amorteste,
Sangele curge neincetat,
Si de mirosul acestuia
Ma simt fermecat.

Acum vezi in ceata,
Inima ti s-a inegrit,
Cu durere si-n suflet,
Ai murit!



Stiu ca poezia este cam emo,dar starea asta de spirit o aveam cand am scriso.Oricum,cam genul asta de poezii compun eu.As vrea sa stiu cat de buna este poezia aceasta si ce imi sugerati:sa continui sa le scriu sau sa ma las de compus astfel de poezii.Vreau sa va spun ca alt gen de poezii nu prea pot scrie.Oricat as incerca tot numai de-astea am in cap Smile .
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeVin 15 Ian 2010 - 17:08

Daca poti incearca sa asculti muzica care produce bucurie sufletului tau, socializeaza si poate totusi iti indrepti talentul poetic mai mult inspre ceea ce este viata decat ceea ce este moartea.
E posibil?
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeVin 15 Ian 2010 - 20:36

Eu ascult toate genurile de muzica,exceptand manele.Nu cred ca ar fi o problema muzica oricum.Eu compun poezii doar cand sunt plictisit si am o fascinatii pentru asa-zisele lucruri negative,aceleasi lucruri care ma inspira.
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeSam 16 Ian 2010 - 17:15

Ideea cu muzica era sa te indrepti mai mult spre o bucurie "luminoasa" si mai putin spre una "intunecata", sa te ajute sa nu mai fii plictisit (ca de altfel si ideea cu socializarea).
Banuiesc ca totusi daca ai incerca inspiratia poate veni si prin alt gen poetic.
Ce pasiuni mai ai?
Sunt persoane cu care poti sa discuti?
Ce ai dori sa afli, sa cunosti, intrand pe un forum, care e dorinta ta?
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeSam 16 Ian 2010 - 18:11

Am intrat pe acest forum pentru a afla si parererile altora despre poeziile mele.Pasiuni nu prea am pentru ca ma plictisesc repede de toate.
Dar prin persoane cu care sa pot discuta la ce te referi?Daca e vorba de prieteni am destui si petrec ceva vreme cu ei,doar nu-s emo.
Oricum,n-am probleme de socializare sau de-astea.Pur si simplu sunt fascinat de acele lucruri "intunecate".
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeDum 17 Ian 2010 - 15:58

Si eu scriu, nu versuri ci proza, inspiratia mea de multe ori vine insa si versificat, in general insa prefer proza.
Nu stiu daca ce scrii tu are valoare artistica.
Tu scrii pentru ca ai momente de inspiratie sau din alte motive?
Eu cand am starea de inspiratie scriu 2, 4, 6 pagini despre o idee declansatoare a fenomenului.
Tu spui ca scrii din plictiseala, dar ai observat daca ai o stare de semitransa atunci cand scrii, daca ideile, versurile se dezvolta de la sine fara sa fortezi gandirea?
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeDum 17 Ian 2010 - 22:40

Motivul pentru care scriu este de a ma descarca sufleteste.Am avut si inca mai am probleme care ma marcheaza emotional.Pe la inceput m-am apucat de scris ca sa nu plang.Pur si simplu,eram foarte trist si abtinandu-ma sa plang imi veneu idei de genul in minte.Si avand atatea idei m-am hotara sa le pun pe foaie.Cu timpul mi-am dat seama ca scriind ma mai calmam.Si deobicei starea de tristete imi apare atunci cand sunt plictisit...atunci iau o foaie si un pix si las frau liber imaginatiei.
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeLun 18 Ian 2010 - 10:58

Acum am inteles, acum ai lasat ceva din profunzime sa iasa la lumina si am inteles, foarte frumos ai scris.
Multumesc.
Pe mine atunci cand eram plictisit, suparat, trist, deprimat, muzica m/a ajutat, nu stiu daca ar fi posibil ca ceva din muzica pe care o mai ascult eu sa iti placa, pe blogul meu am postat si cateva din melodiile care mi/au placut, sunt de pe net, am indicat linkurile, blogul meu e: www.autocunoastere.com (la rubrica, muzica, daca intri si ai starea te rog sa vizionezi si filmultele despre Nick Vujicic, sunt linkurile de pe prima pagina, le/am primit prin mail si am considerat ca e potrivit sa le promovez.
Un alt fapt care am constatat ca ma ajutat in asemenea stari, a fost discutiile cu ceilalti, daca intalneam pe cineva si vorbeam cu el, ieseam din starea depresiva. Smile
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeLun 18 Ian 2010 - 17:07

Am intrat pe blog,destul de interesant.Nu am prea avut timp sa ma uit prea mult dar am vazut filmuletele cu Nick Vujicic,chiar mi-au placut,in sensul ca am ramas placut impresionat.La muzica sunt cateva melodii care imi plac,iar altele nu sunt deloc genul meu,eu asclutand mai mult rock Very Happy .Oricum,cand voi avea ceva mai mult timp liber o sa ma uit la "Notre Dame De Paris".Pare interesant si muzica e destul de buna.
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeMar 19 Ian 2010 - 13:23

Ma bucur ca ti/au placut filmuletele tocmai in sensul de care ai scris.
In privinta muzicii, e firesc sa vibram fiecare la un anumit gen muzical, am vrut numai sa spun ca poate e de dorit sa cautam muzica ce face fiinta noastra sa tresalte si sa tinda sa zboare intr/o traire de bucurie, de inaltare, de dorinta de viata, de iubire universala si chiar umana.
Cei care au scris muzica au scris/o in momente de inspiratie. Inspiratia este o stare in care mintea omului se limpezeste si cu cat mintea se limpezeste mai tare, adica starea inspirativa e mai profunda, cu atat informatia care se infiripeaza in mintea sa e mai inalta.
Nu intamplator o parte din muzica simfonica si chiar si alte genuri ramane "nemuritoare" ci pentru ca acei compozitori chiar au avut darul inspiratiei, ea a atins niveluri profunde si in plus ei au dat tot ce au putut pentru a transpune in ceva de origine materiala (ma refer la partituri si interpretarea cu instrumente fabricate de om) ceea ce era de origine nemateriala si au auzit in mintea lor.
Cu stiinta cum stai, te pasioneaza descoperirile stiintifice?
Ca sa ne destinem putin: rock Shocked
O zi si o seara buna.
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeMar 19 Ian 2010 - 15:02

Cat de cat ma pasioneaza.M-am abonat la siteul descopera.ro si primesc in fiecare zi mail cu cele mai noi reportaje,e destul de interesant.
Si da,rock.Cum am spus si mai sus am avut si inca mai am momente sa zicem triste in viata care ma marcheza emotional.Am abordat mai multe stiluri cu timpul si am ajuns la rock.Poate cu timpul o sa imi schimb parerile in ceia ce priveste muizca,dar momentan rockul e genul de melodie care ma relaxeaza.Stiu ca e ciudat ca rockul sa relaxeze,dar pur si simplu cand ascult rock ma simt foarte bine si reusesc sa-mi adun gandurile.
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeMier 20 Ian 2010 - 10:40

S i mie imi place stiinta, nu dau pe foc dar cat de cat ma atrage. Am intrat pe siteul indicat de tine, e interesant si m/am abonat si eu, o sa vad daca exista "feeling".
Chiar cautam un site de acest gen, negasind mi/am facut eu un forum dar nu exista "musterii" (sa nu crezi ca e un apropo), era mai interesant daca aveau filme din domeniul stiintific, (nu prea am rabdare sa citesc), pe net se gasesc fel de fel, dar cu greu deosebesti pe cele stiintifice autentice de cele care pervertesc stiinta.
Adevarul e ca stiinta a descoperit cele de care savantii sunt capabili in vremurile acestea, ei pot sa aiba orice dovada daca experimental nu se poate demonstra nu au voie sa accepte ca posibil un fenomen, peste 20, 50, 100, 1000 de ani se vor face descoperi la care nici nu visam azi, mintea omului evolueaza permanent si intelege mereu mai mult.
Referitor la rock, era o gluma, asculta orice vrei daca ceea ce asculti te bucura si te relaxeaza, incercam numai sa ma gandesc cum ar fi posibil ca inspiratia sa/ti aduca versuri vii nu genul pe care l/ai postat.
Altfel zis este evident ca ai nevoie de ceva care sa imbogateasca trairile tale, astfel plictiseala, tristetea, melancolia (ca sa ma rezum la acestea), sa lase locul bucuriei, exuberantei poate chiar unor momente de fericire (te rog sa ma scuzi daca imi permit sa interpretez in acest fel situatia)
Daca ai timp si iti pare posibil vezi asta: Jill Bolte Taylor

http://www.ted.com/talks/lang/eng/jill_bolte_taylor_s_powerful_stroke_of_insight.html
mai sunt cateva la mine pe blog la categ. Matrix sau la "Mai real decat ce stim"
de ex: Limbajul iubirii asa cum e vorbit de catre inima;Dan Pink despre surprinzătoarea știință a motivării; Dan Ariely întreabă: Ne controlăm deciziile; CREIERUL.
Nu trebuie sa le vezi neaparat, am zis si eu.
Mai mult insa as indrazni sa spun, cauta filme, filmulete haioase, de umor, razi, razi pana nu mai poti, e foarte folositor pentru a/ti schimba starea psihica.
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeMier 20 Ian 2010 - 16:01

Am incercat sa ma uit la filmulet dar e in engleza si nu prea le am eu cu engleza.
Iar in legatura cu filmele:ma uit si la comedii destul de mult,desi prefer genul horro Very Happy.Cum am mai spus mai sus,nu-s emo sau ceva de genul.Stiu sa ma distrez,cand sunt cu prietenii nu stam prea mult seriosi si eu sunt cel care da startul la nebunie.Oricum,daca urmaresc singur un film nu imi vine sa rad,sau sa plang sau orice altceva.Daca urmaresc o comedie cu cel putin un prieten de-abia atunci rad.Nu numai comedii pentru ca si la alte filme gasim noi ceva de care sa radem,mai ales eu care rad si la filmele horror.Deobicei cand sunt la cinema si e un fim horror rad de ceilalti care se sperie,dar si cand e vreu scena mai sadica(greu de crezut nu??Very Happy)
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeJoi 21 Ian 2010 - 13:01

Filmuletul are subtitrare: dupa ce se deschide, vezi sub sageata "play", scrie "Subtitles Available in:", dai click pe buton si se deschide o fereastra din care alegi printr/un nou click, romana.
Genul horror, nu comentez, e alegerea ta, asta suprapusa peste; citat din ce ai scris: "Cum am spus si mai sus am avut si inca mai am momente sa zicem triste in viata care ma marcheza emotional"., pot influenta inspiratia ta in forma unor astfel de poezii, ele iti pot accentua chiar si starile emotionale lucrindu/te la nivel subconstient.
Pot sa cred ca sunt atatea firi umane, atatea amprente umanoide cati oameni sunt, de ce nu ar putea fi o parte din ei intr/o exprimare diferita de a majoritatii.
Daca eu as constientiza faptul ca intrun film comic rad de fapt de necazurile de care au parte personajele, poate ca m/ar apuca plansul, dar nu, eu rad deoarece stiu ca nu e real si in plus cultura din care provin, asa a definit ca fireasca manifestarea noastra emotionala cand vizionam filme comice.
E acuma in privinta filmelor horror, nu imi plac nicicum, daca as viziona un asemenea film si as reusi sa ma detasez de faptul ca nu e real si de tema filmului, da, as putea chiar sa ma amuz de interconectarea celorlalti la o fictiune de fapt, personajele de pe celuloid nu sunt fiinte ci o proiectie a unei fictiuni.
Durerea apare cand oamenii ajung sa aiba trairi si manifestari horror in viata cotidiana.
Scrii des, mult, ai mai scris si altceva?
Genul horor nu face decat sa intretina fascinatia pt. lucruri negative. Smile
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeJoi 21 Ian 2010 - 15:14

Am mai scris si alte poezii.Deobicei le scriu pe fi pe care le pierd in scurt timp:D.
As mai avea o poezii scrisa de curand:"Stau și ma gândesc".Dupa parerea mea e oleaca mai normala decat calalta:D


Stau,stau și ma gândesc
Unde oare am putut sa greșesc,
Simt,că oricât m-aș strădui
Liniștea și pacea nu o voi gasi,
Dar,dacă mă gândesc mai bine
Cred că suferința e facută pentru mine,
Și indiferent ce aș încerca
Mai mult ca sigur voi eșua.


Stau,stau și ma gândesc
De ce toată viața nu am putut să iubesc,
Poate,poate că nici nu am fost iubit
Chiar nu știu cu ce am greșit,
Viața,pare din ce in ce mai grea
Aș vrea ca lângă mine să fie cineva,
Aș vrea,să mă pot și eu destăinui
Și chiar vreau să am pentru cine trăi.

Aștept,acea zi minunată
În care suferința mea va fi uitată,
O zi,in care voi invața să iubesc
Dar până atunci stau și ma gândesc.
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeVin 22 Ian 2010 - 14:20

Îmi place poezia ta.
Pacea e în fiecare dintre noi, în functie de capacitatea fiecaruia de ai permite sa se instaleze, sa se manifeste.
Gandurile și emotiile nu ne permit sa avem pace, liniste.
Capacitatea, potența de a suferii o avem toți, cât de mult se activează ea iarăși depinde de fiecare, e drept că ne putem și naște cu niște tare, mai putem dobândi și în timpul vieții noastre, un lucru e sigur dacă noi nu facem ceva, nimeni nu va face.
Pesimismul versus optimism, aceasta e dilema.
-Primul remediu al înclinării balanței spre optimism este deschiderea minții.
Dacă eu nu accept ideea, numai așa, ca o posibilitate, că se poate "să se întâmple" absolut orice, deci chiar și să îmi meargă bine, atunci nu prea am ce aștepta de la viață.
- Al doilea remediu este să îmi ofer posibilitatea de "a se întâmpla" cele ale optimismului, ale bucuriei de a trăi, ale iubirii (după ce moare credința, dacă moare și speranța, mai rămâne un singur aliat, dragostea, cea din care suntem făcuți noi și tot ce există și este, particula de bază din care e făcută materia, cea în care sa metamorfozat cevaul care a făcut tot ce e, inclusiv psihicul uman (cu emoții, sentimente, voință, cugetare, conștiință, minte).
- Revenind, nimic nu se întâmplă dacă nu faci ceva, trebuie să te ajuți singur ca să se întâmple ceva, acceptă că se poate si responsabilizeazăte oferindu-ți ocazii de a se întâmpla cele ce ți le dorești.
Fiecare e așa cum e cu părți așazis bune și mai puțin bune, dar absolut nimeni nu va face actul de iubire a ta pe care tu ai datoria să-l împlinești, deci te iubești tu pe tine (nu în mod egoist ci sincer, prietenește)?
-Al treilea remediu, dacă mi-am deschis mintea și accept că e posibil, oferindu-mi și prilejuri pentru a se întâmpla, atunci nu mă voi descuraja nicicum, mă străduiesc, sunt tenace în împlinirea scopurilor mele, nu a ieșit o dată, merg mai departe, nu a ieșit a doua oară, merg înainte, nu a ieșit de 16 ani și ce? și anul acesta are 365 de zile, 365 de posibilități de a reuși, mă străduiesc și accept că se poate.
sunny
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeVin 22 Ian 2010 - 15:15

Tot ce ai zis se aseamana foarte mult cu ceea ce e in filmul The Secret .Am vazut filmul mai demult si datorita lui am devenit mai optimist,inainte sa-l vad fiind atat de pisimist incat eram considerat emo:D.
Sa stii ca am incercat si uneori chiar m-a reusit desi nu credeam.Dar nah,pentru mine devine obositor sa gandesc doar pzitiv.Doar din acest motiv si poezii:D.
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeSam 23 Ian 2010 - 10:18

Daca ai impresia ca pe mine nu ma obosea si inca ma oboseste sa fiu un optimist, te inseli, mi/am dat seama insa dupa multi ani ca e mai de folos sa/mi tot reamintesc mie insumi sa fiu optimist, sa/mi deschid mintea si sa accept ca e posibil si ce/mi doresc eu nu numai ce vrea vantul care ma purta ca pe o frunza.
Mai uit, mai imi amintesc si le lucrez, merg inainte si ma straduiesc sa nu traiesc momente ale trecutului sau viitorului daca ele imi induc suparare si tristete, ma straduiesc sa traiesc in prezent si pe cat posibil fara sa imi fac griji, sa ma tem de nesiguranta si neimpliniri, ma bucur acum de exemplu ca scriu asta pentru tine, salut, si nimic mai mult, nu dau voie gandurilor si emotiilor negative sa ma inunde, traiesc aceste clipe de interrelationare umana dezinteresata, de impartasire a ceva din ceea ce suntem noi, atat.
Daca tot te mai uiti la filme, "Ce naiba stim noi de fapt" ai citit sau ai vazut filmul? E mai greut poate dar mie mi/a placut foarte mult, iti copiez linkul, oricum e si la mine pe blog, la categoria "Puncte de vedere" :

http://mooviq.blogspot.com/2009/03/parerea-mea-superb-unul-din-cele-mai.html

Are doua parti, a doua e tot acolo unde o vizionezi pe prima dar dupa comentariile unor blogari, mai jos.
Asta daca iti place si ai timp, daca nu, e ok oricum.
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeLun 25 Ian 2010 - 20:09

M-am uitat pe site si cand o sa am timp o sa ma uit si la filmulete,mersi Very Happy
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeMar 26 Ian 2010 - 9:06

Cu placere Very Happy
Pe la tine cum e vremea?
O zi buna! Smile
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Ryuk
Mușteriu
Mușteriu
Ryuk


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 30
Data de inscriere : 14/01/2010

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeMar 26 Ian 2010 - 13:55

E foarte frig pe la mine Very Happy . Ai un id de mess ? Ca sa nu mai asteptam raspunsurile celuilalt atata Very Happy
Sus In jos
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeMar 26 Ian 2010 - 17:20

.............................
Aici a fost adresa, am lasat/o mai mult de o saptamana
nu ai mai dat nici un semn de interes.
?!
Nu conteaza, numai sa fii tu ok
Smile
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Io
Literator
Literator
Io


Numarul mesajelor : 105
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/10/2009

O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitimeVin 14 Mai 2010 - 8:58

la multi ani , e un an decand nu a mai fost aceasta zi.
happy
Sus In jos
http://simplitatenaturala.blogspot.com/
Continut sponsorizat





O clipa de relaxare Empty
MesajSubiect: Re: O clipa de relaxare   O clipa de relaxare I_icon_minitime

Sus In jos
 
O clipa de relaxare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» O clipa de fericire,o intreaga viata de durere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Camera de Scris :: Poezie-
Mergi direct la: