Book Pub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 The Man Booker Prize 2008

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Alin
El Inquisidor
El Inquisidor
Alin


Numarul mesajelor : 213
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2008

The Man Booker Prize 2008 Empty
MesajSubiect: The Man Booker Prize 2008   The Man Booker Prize 2008 I_icon_minitimeMier 10 Sept 2008 - 19:53

Lista autorilor dintre care se va alege câștigătorul acestei ediții a premiului literar The Man Booker Prize sunt:

Aravind Adiga "The White Tiger"
Sebastian Barry "The Secret Scripture"
Amitav Ghosh "Sea of Poppies"
Linda Grant "The Clothes on Their Backs"
Philip Hensher "The Northern Clemency"
Steve Toltz "A Fraction of the Whole"


Eu unul nu am auzit de ei; stiu doar ca doi sunt scriitori debutanti. A auzit cineva de ei? Smile
Sus In jos
http://frostblade.wordpress.com/
ameer
De-al casei
De-al casei
ameer


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 38
Localizare : imaginary homeland
Data de inscriere : 08/08/2008

The Man Booker Prize 2008 Empty
MesajSubiect: Re: The Man Booker Prize 2008   The Man Booker Prize 2008 I_icon_minitimeMier 10 Sept 2008 - 21:57

Despre Sebastian Barry am auzit doar - stiu ca a iesit in colectia Cotidianul "Calea cea lunga" (A long long way), pentru care a fost nominalizat la Booker in 2005. Din pacate, cam atat....

Era pe long list o carte care se cheama "A case of the exploding mangoes" - habar n'am despre ce e vorba, dar imi pare rau ca nu a ajuns in shortlist, macar pentru titlu. Suna delicios crazy
Sus In jos
http://meerchant.wordpress.com
wednesday
De-al casei
De-al casei
wednesday


Numarul mesajelor : 70
Varsta : 34
Localizare : where the streets have no name
Data de inscriere : 25/08/2008

The Man Booker Prize 2008 Empty
MesajSubiect: Re: The Man Booker Prize 2008   The Man Booker Prize 2008 I_icon_minitimeJoi 11 Sept 2008 - 20:25

Eu n-am apucat inca sa citesc nici The Inheritance of Loss, deci sunt cam cu doi ani in urma.
Sus In jos
Continut sponsorizat





The Man Booker Prize 2008 Empty
MesajSubiect: Re: The Man Booker Prize 2008   The Man Booker Prize 2008 I_icon_minitime

Sus In jos
 
The Man Booker Prize 2008
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nobel 2008
» Hugo Awards 2008
» Colectia de proza toamna-iarna 2008

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Book Pub :: Discutii literare :: Noutati-
Mergi direct la: